18 maja mieszkańcy Sołectwa Tatynia przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, zorganizowali spotkanie integracyjne dla mieszkańców pn.: „Dzień Sąsiada”. Z uwagi na zbliżający się Dzień Dziecka postanowiono połączyć te dwie uroczystości i zorganizować spotkanie z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Spotkanie odbyło się w świetlicy sołeckiej oraz na terenie do niej przylegającym. Wielu przybyłych mieszkańców bardzo zaangażowało się w przygotowanie spotkania. Panie upiekły ciasta oraz przygotowały pieczone mięsa i sałatki. Dzieci zajęły się dekorowaniem świetlicy oraz placu. Panowie zaangażowali się w prace, które wiązały się z techniczną obsługą imprezy – rozstawiali parasole, stoły i ławki, skosili trawnik oraz czuwali nad grillem.

Muzycznego rytmu spotkaniu nadał Pan Sylwester Sołtysiak animator i wodzirej, który zachęcał do wspólnych zabaw i konkursów. Największym powodzeniem cieszyły się konkursy przy wspólnym udziale dorosłych i dzieci. Nad dobrą zabawą i uśmiechem dzieci czuwały także wolontariuszki z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, które przygotowały liczne konkursy z myślą o najmłodszych oraz malowały dzieciom twarze, co stanowiło ogromną atrakcję.

ŹRÓDŁO: OPS POLICE