Zachwycająca przyroda, ujmujący świat zwierząt, inspirująca fauna Rezerwatu Świdwie ujęta na blisko 70 fotografiach wielkoformatowych. Środowisko Puszczy Wkrzańskiej stało się bohaterem majowej wystawy w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Pasjonaci natury, miłośnicy fotografii

Autorami prezentowanych prac są: Przemysław Wójcik, szczeciński fotograf przyrody, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Artysta, który od 10 lat każdą wolną chwilę poświęca na fotografowaniu fauny, szczególnie w Rezerwacie Świdwie. Autor kilku wystaw w powiecie polickim i w dworku Ramin w Niemczech.

Fernando Franz Schmidt, niemiecki fotograf przyrody z miejscowości Torgelow specjalizujący się w fotografii dzikiej przyrody. Dzięki fotografiom dzikiej przyrody Fernando chce dzielić się z innymi pięknem natury, pięknem swojej ojczyzny.

Inicjatorem wystawy jest Wojciech Szlachcikowski z Mierzyna, który dzięki dzięki dobrej współpracy z Alfonso Heimerem byłym Burmistrzem Blankensee, mógł zrealizować swoje przedsięwzięcie. Przy tej okazji Burmistrz opowie o aspektach polsko – niemieckiej współpracy transgranicznej.

Zdjęcia w otoczeniu natury

Wernisaż „Świat zwierzęcy Puszczy Wkrzańskiej”, odbędzie się już 23 maja w TOEE, czyli Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Przygraniczne położenie ośrodka i jego charakter edukacyjny jest wspaniałym miejscem edukacji przyrodniczej. Edukacja odbywa się tam, nie tylko przez bezpośredni kontakt z przyrodą, ale również przez wystawy, warsztaty, prelekcje.

Nadchodzący wernisaż ukazuje piękno ptaków, zwierząt żyjących w obszarze Puszczy Wkrzańskiej po obu stronach granicy. Rozległe tereny Puszczy Wkrzańskiej zarządzane przez Tomasza Kuleszę Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzebież i Petera Neumanna Szefa Kancelarii Leśnictwa w Niemczech, są przykładem ciekawej, zróżnicowanej i rzadko spotykanej fauny.

To dzięki dobrej współpracy autorów wystawy z kierownictwem Lasów Państwowych powstała wystawa, odkrywająca piękno natury.

Zanurzmy się głębiej

Podczas wernisażu obejrzymy także film przedstawiający środowisko Puszczy Wkrzańskiej, min. rzadkie okazy ptaków i zwierząt. Poznamy również ciekawostki z życia Puszczy, o których opowiedzą Tomasz Kulesza, Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież oraz Peter Neumann, Szef Kancelarii Leśnictwa w Niemczech.

Na wernisaż zapraszają:

Burmistrz Polic Władysław Diakun,

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anna Ryl

inicjator wystawy Wojciech Szlachcikowski

23 maja 2019, godz. 18:00

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

wstęp wolny