Od dzisiaj (30.04), przed Urzędem Miejskim w Policach, dostępna jest wystawa zdjęć przedstawiająca dwa kluczowe momenty w historii Polski - przystąpienie do Unii Europejskiej w 2004 r. oraz wejście do strefy Schengen w 2007 roku. W sumie przygotowano 25 fotografii. Wystawę można oglądać do 5 maja.

- Przełomowym wydarzeniem dla Polski było wstąpienie 15 lat temu w struktury Unii Europejskiej. Otworzył się nowy rozdział zarówno w dziejach Polski jak i polskiej samorządności. Kolejnym milowym krokiem było wstąpienie Polski do strefy Schengen. Dzięki tym przełomowym momentom nawiązana 20 lat temu współpraca partnerska z niemieckim miastem Pasewalk rozkwitała już bez żadnych barier. Pozwoliło nam to rozwinąć skrzydła i na bazie wspólnych doświadczeń korzystać z unijnych programów rozwoju i dofinansowań dla przygranicznych partnerów w ramach Euroregionu Pomerania. Zniknęły dla nas wszelkie granice, a wspólna praca w naszym regionie i miastach została pozbawiona jakichkolwiek przeszkód. Na wystawie prezentowane są fotografie przedstawiające te kluczowe dla Polski chwile z punktu widzenia naszego miasta i naszej gminy. Zachęcam Państwa do obejrzenia wystawy - napisał w zaproszeniu Władysław Diakun Burmistrz Polic.