30 kwietnia przed Urzędem Miejskim w Policach w godzinach porannych zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć pochodzących z zasobów Urzędu Miejskiego w Policach przedstawiająca dwa kluczowe momenty w najnowszej historii Polski. Przystąpienie do Unii Europejskiej w 2004 r. oraz wejście do strefy Schengen w 2007 roku.

Przełomowym wydarzeniem dla Polski było wstąpienie 15 lat temu w struktury Unii Europejskiej. Otworzył się nowy rozdział zarówno w dziejach Polski jak i polskiej samorządności. Kolejnym milowym krokiem było wstąpienie Polski do strefy Schengen. Dzięki tym przełomowym momentom nawiązana 20 lat temu współpraca partnerska z niemieckim miastem Pasewalk rozkwitała już bez żadnych barier. Pozwoliło nam to rozwinąć skrzydła i na bazie wspólnych doświadczeń korzystać z unijnych programów rozwoju i dofinansowań dla przygranicznych partnerów w ramach Euroregionu Pomerania. Zniknęły dla nas wszelkie granice, a wspólna praca w naszym regionie i miastach została pozbawiona jakichkolwiek przeszkód. Na wystawie prezentowane są fotografie przedstawiające te kluczowe dla Polski chwile z punktu widzenia naszego miasta i naszej gminy. Zachęcam Państwa do obejrzenia wystawy.

Władysław Diakun

Burmistrz Polic