Stoiska ponad 80 wystawców wypełniły w miniony weekend halę sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Siedleckiej w Policach. W sobotę i w niedzielę odbywały się tam XII Polickie Targi Gospodarcze.

Imprezę, którą oficjalnie otworzył burmistrz Polic Władysław Diakun, poprowadził dziennikarz radia i prowadzący programu kulinarnego Robert Bochenko. W jej trakcie policzanom zaprezentowały się firmy i stowarzyszenia nie tylko z Polic, ale również z regionu. Nie zabrakło gości z Niemiec i Ukrainy - tegoroczne targi zbiegły się z 20 rocznicą nawiązania przez Police współpracy z niemieckim miastem partnerskim Pasewalk oraz z 15 rocznicą akcesji Polski do Unii Europejskiej – dlatego też w programie pojawiły się akcenty międzynarodowe. W ramach działającej przez dwa dni targowej kuchni można było spróbować m.in. dania kuchni chińskiej oraz niemieckiej sałatki ziemniaczanej.

Gwiazdą XII Polickich Targów Gospodarczych był Mario Bischin – rumuński piosenkarz, znany z z muzyki pop i dance. Dużą popularnością cieszyły się przygotowane przez przedszkola dziecięce występy taneczne, a także występy wokalne i pokazy tańca w wykonaniu młodzieży. Na scenie wystąpili artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, jak również tancerze i wokaliści ze Szczecina. Interesujące widowisko muzyczno-taneczne zaprezentowała w niedzielę liczna grupa muzyków i tancerek działająca pod szyldem Orkiestry Brass Band z Goleniowa.

Ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności cieszyły się konkursy – przede wszystkim loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody, w tym ufundowane m.in. przez PEC Police oraz firmę Trans-Net. Nowością był konkurs na „Policki Naleśnik”, w ramach którego na specjalnie w tym celu przygotowanych stanowiskach trzy osoby przygotowały swoją interpretację naleśników, które później zostały ocenione przez jury.

Imprezę zwieńczyło ogłoszenie wyników rywalizacji o tytuł najładniejszego targowego stoiska. W tym roku przyznany on został stoisku firmy Joanna Dębek Fotografia. Na drugim miejscu podium znalazł się Sklep Papierniczy na Ryneczku, na trzecim zaś kwiaciarnia Arabeska.