O to, aby każdy czuł się dobrze w naszych lasach dbają na co dzień leśnicy m.in. z Nadleśnictwa Trzebieży. Pielęgnują, chronią, dbają o zapasy drewna dla wszystkich i miejsca, w których można odpocząć. Jak co roku wiosną na dziesiątkach hektarów sadzą również młode drzewa. Dla przyszłych pokoleń i dla leśnych stworzeń. Od tego się wszystko zaczyna.

Nie da się ukryć, że drewno jest z lasu, a każdy jego metr zaczyna życie jako mała sadzonka. Poprzednie pokolenia leśników zadbały o nas i o to, aby drewna nie brakowało dziś nikomu. Teraz my dbamy o tych którzy za kilka dekad też będą chcieli cieszyć się jego pięknem. Wszak to surowiec od wieków niezastąpiony w setkach dziedzin życia. Drzewa i drewno to miejsce życia dla niezliczonej ilości zwierząt, grzybów i roślin. O tym też pamiętamy dzieląc leśne zasoby. Wszystkich, którzy chcą towarzyszyć leśnikom w wiosennej akcji zalesieniowej zapraszamy

13 kwietnia w Puszczy Wkrzańskiej (Puszcza Wkrzańska RAZEM DLA POKOLEŃ)

Spotykamy się o godzinie 10.00 w Leśnictwie Tatynia oddział 602g (patrz - mapa z lokalizacją) gdzie przygotowaliśmy miejsce do sadzenia drzewek - piszą na swojej stronie leśnicy.

Zapisy przyjmujemy do dnia 9 kwietnia br. pod nr tel. 91 312 69 83 - sekretariat Nadleśnictwa Trzebież (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00). Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zakończenie spotkania około godziny 15.00.

więcej na stronie Nadleśnictwa Trzebież