Na koniec maja tego roku rozpoczynamy V edycję Polickiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku chcielibyśmy, aby budżet ewoluował, w związku z czym wprowadzamy kilka istotnych zmian.

Zgodnie z coroczną procedurą chcielibyśmy, aby o zmienionym regulaminie wypowiedzieli się mieszkańcy gminy. Dlatego od 27 marca do 10 kwietnia br. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące procedury przeprowadzenia budżetu obywatelskiego na rok 2020.

Podstawową zmianą w tegorocznej edycji jest to, że procedura Polickiego Budżetu Obywatelskiego będzie uchwalana przez polickich radnych. Konsultowaną uchwałę chcemy przedstawić Radzie Miejskiej w Policach na kwietniowej sesji.

W tym roku całkowicie swoje oblicze zmieni strona internetowa Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Jesteśmy w trakcie wdrażania nowej platformy do obsługi budżetu obywatelskiego, która umożliwi wiele nowych funkcjonalności, ułatwi składanie wniosków, głosowanie oraz pracę nad weryfikacją projektów. Dzięki platformie procedura Polickiego Budżetu Obywatelskiego będzie całkowicie transparentna. Projektodawcy na każdym etapie składania i weryfikacji wniosku będą mieli do niego dostęp i będą mogli śledzić zmiany. Każdy z mieszkańców będzie miał wgląd we wszystkie wnioski, już od momentu ich zatwierdzenia.

Ze względu na zmianę platformy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego chcemy całkowicie odejść od papierowych wersji składanych projektów. Złożenie projektu będzie możliwe tylko przez nowy system. Oczywiście pracownicy urzędu pomogą tym osobom, które mogą mieć problem ze złożeniem projektów w ten sposób.

W tej edycji wprowadzono zapisy dotyczące procedury odwoławczej. Każdy wnioskodawca, którego projekt zostanie odrzucony przez zespół na etapie weryfikacji, będzie mógł się odwołać do Burmistrza Polic.

Głosowanie będzie możliwe tylko elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Policach oraz w trakcie dyżurów pracowników w radach osiedlowych i sołectwach.

Zmieniają się także proponowane terminy poszczególnych etapów Polickiego Budżetu Obywatelskiego:

  • zgłaszanie projektów – 31 maja – 15 lipca,

  • weryfikacja projektów – 16 lipca – 25 sierpnia,

  • ogłoszenie listy pozytywnie zweryfikowanych projektów – 2 września,

  • głosowanie – 9 – 22 września,

  • ogłoszenie listy zadań rekomendowanych do realizacji – najpóźniej do 30 września br.

Wszelkie uwagi dotyczące V edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego można przesyłać do 10 kwietnia br. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Policach przy ul. Batorego 3.

Dokumenty dotyczące ogłoszenia konsultacji znajdują się poniżej:

http://bip.police.pl/attachments/download/24283