W piątek, 15 marca z okazji 175. rocznicy otwarcia linii kolejowej Szczecin-Berlin odbyła się wyjątkowa wyprawa z Berlina do Polic pociągiem ciągniętym przez zabytkową niemiecką lokomotywę parową parowozu pospiesznego BR03. Organizatorem przejazdu był Urząd Związku Gmin Gartz nad Odrą we współpracy z Urzędem Gminy w Kołbaskowie.

Wśród uczestników podróży znaleźli się również przedstawiciele polickiego samorządu, a wśród nich m.in. Władysław Diakun, burmistrz Polic, Jakub Pisański zastępca burmistrza Polic, Grzegorz Ufniarz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Zabytkowy pociąg powitały tłumy policzan na stacji kolejowej w Policach. Po kilkunastominutowym postoju pociąg wyruszył w drogę powrotną do Berlina.

Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Panem Andrzejem Chańko dyrektorem Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych przed wejściem do historycznego pociągu, którym Burmistrz udał się z dworca głównego PKP w Szczecinie do Polic. W pociągu spotkał się z inicjatorem tej akcji Panem Frankiem Gotzmannem z Gartz.