Już 16 Marca 2019 r. w Szczecinie na Wydziale Nauk o Ziemi odbędzie się II FINAL PLANET HEAD DAY. Celem inicjatywy jest odkrycie nietuzinkowej współpracy przełamującej stereotypy o środowiskach działających na rzecz osób z chorobami nowotworowymi i chęć poszukiwania darczyńców na cel charytatywny – remont Oddziału Św. Mikołaja  w Klinice Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK-1 PUM w Szczecinie. Podczas finału odbędzie się kampania fundraisingowa, tego dnia organizatorzy będą uczestnikom golić głowy i malować je na wzór planet. Organizatorzy zadbają również o atrakcje dla wszystkich uczestników i gości, których tematyka skupiać się będzie w obszarze medycyny i nauk przyrodniczych. 

Przez organizatorów poszukiwani są fundraiserzy – Bohaterowie II FINAŁU PHD Szczecin 2019, którzy dadzą sobie ogolić głowy w szczytnym celu. Chodzi o ludzi, którzy dzięki swojej działalności, rozpoznawalności i osobowości mogą wesprzeć zbiórkę funduszy. Mile widziani samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek publicznych, biznesu. Innymi słowy osoby cieszące się autorytetem, zaufaniem i szacunkiem społecznym.

Więcej na http://www.gryphius.eu/

Jak jeszcze można wesprzeć akcje ?

Zostań bohaterem PlanetHead

Dołącz do naszych sławnych Bohaterów, tzw. PlanetHead`ów. Ogol swoją głowę i pomaluj ją w kolorach wybranej planety, aby okazać solidarność z chorymi na raka - pozyskując darowizny. Zachęcaj ludzi do przekazywania darowizn, ponieważ wspierają Cię i podziwiają Twoją odwagę.
Twoje działanie może być dedykowane grupie lub osobie, która ma dla Ciebie szczególne znaczenie, na przykład członek rodziny, który cierpiał na raka. Spójrz tutaj, jak inni robili to wcześniej.

Zainspiruj siebie i innych, aby zainteresowali się nauką, w związku z wydarzeniem, na którym pozwolisz ogolić i pomalować Twoją głowę. Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi i z naszym zespołem naukowców z Polski i zagranicy. Weź udział w naszych działaniach i nieformalnych ofertach edukacyjnych podczas wyjątkowego wydarzenia, które na pewno będzie dla Ciebie niezapomnianym.

Wszystkie otrzymane na rzecz PlanetHead`ów darowizny Fundacja Instytut Gryphius przekaże Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe. Wszystkie darowizny zostaną wykorzystane na remont kliniki Św. Mikołaja w SPSK nr 1 PUM  na Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie leczone są dzieci chorujące na choroby nowotworowe.

Przeprowadź projekt grupowy

Razem ze swoimi przyjaciółmi lub kolegami z klasy stwórz własny projekt grupowy fundraisingu w ramach akcji „GwiazdoZbiórki”. Chcemy aktywizować młodych ludzi, aby mogli zdobywać doświadczenie w zakresie zaangażowania społecznego, odnosić sukcesy i odczuwać satysfakcję biorąc udział w projektach charytatywnych. Chodzi o dobrą zabawę, czyniąc dobro dla potrzebujących.

Grupa do 30 osób, na przykład Twoja klasa szkolna, może wybrać sobie konkretny gwiazdozbiór jako logo, wymyślić interesujący sposób na pozyskanie darowizn, zachęcając do udziału w projekcie np. rodziców lub znajomych. Zebrane darowizny zostaną przekazane na remont Oddziału Świętego Mikołaja w Szczecinie. To tutaj poddawane są leczeniu dzieci chore na białaczkę i inne choroby nowotworowe. Za pomocą fotografii, rysunku lub grafiki możesz udokumentować etapy przeprowadzonego projektu fundraisingowego. Twój projekt zostanie zaprezentowany podczas II Finału Planet Head Day Szczecin 2019. Przykładem projektu fundraisingowego może być niezwykle prosta inicjatywa taka jak upieczenie ciasta i zaoferowanie go przybyłym  na wywiadówkę szkolną rodzicom, własnoręczne zrobienie bombek bożonarodzeniowych na choinkę, czy zorganizowanie szkolnej wystawy prac malarskich uczniów. Najważniejsze, żeby chęć pomocy i zrozumienie potrzeb innych wypływała z głębi serca. Będziemy niezwykle dumni, mogąc poznać młodych fundraiserów.

Wojewódzki Konkurs ,, Przygoda z Fundraisingiem – Gwiazdozbiórka”

Fundacja Instytut Gryphius podejmuje działania zmierzające do zdobywania funduszy na cele charytatywne. W szerokim spektrum takich działań znajduje się propagowanie przedsięwzięć fundraisingowych, polegających na pozyskiwaniu  darowizn z przeznaczeniem na pomoc osobom potrzebującym, czego przykładem była organizacja pierwszego w Polsce wydarzenia – Planet Head Day. Konkurs stanowi kontynuację przedsięwzięć fundacyjnych w zakresie zapewnienia wsparcia Oddziałowi Świętego Mikołaja Kliniki Pediatrii oraz Kliniki Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPSK-1 PUM w Szczecinie

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w I Edycji Konkursu, którego tematem przewodnim jest Pomoc Świętemu Mikołajowi i Chorym Dzieciom. Zadaniem konkursu jest stworzenie oryginalnego projektu fundraisingowego. Pozyskane w konkursie darowizny w całości zostaną przekazane na remont Oddziału Świętego Mikołaja.

Czas trwania konkursu: 22.11.2018-28.02.2019r.

Zgłoszenia można dokonywać do dnia 15.02.2019r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w siedzibie Organizatora w Szczecinie ( ul. Mickiewicza 19, 70-383 Szczecin ).

Wręczenie nagród nastąpi podczas II Finału Planet Head Day Szczecin 2019, dnia 16.03.2019 r.

Szczegółowych informacji dotyczących regulaminu i zasad konkursu udziela koordynator konkursu p. Joanna Kwiatkowska. Tel. 91 851 11 48

Więcej na http://www.gryphius.eu/index.php/pl/2013-09-02-14-51-47/item/4-gwiazdozbiorki-planet-head-day

Wspieraj jako darczyńca

Dzięki darowiznom możesz sprawić, aby młodzi ludzie z naszego regionu nauczyli się angażować społecznie, aby spędzali czas na rozwijaniu aktywnego, zdrowego stylu życia, ciekawości świata i kreatywności, aby stali się młodymi, odpowiedzialnymi członkami naszego społeczeństwa. W ich imieniu wyrażamy nasze serdeczne podziękowania za darowiznę - za bezpośrednią pomoc finansową lub za przekazanie 1% podatku.

Dziękujemy za nagrody, które oferujecie młodym wolontariuszom społecznie zaangażowanym w konkurs "GwiazdoZbiórki": 3 nagrody główne dla każdej grupy wiekowej, a także nagrody specjalne. W szczególności potrzebowalibyśmy grupowych zaproszeń na ciekawe wizyty lub imprezy dla dzieci i młodzieży, otwierające im możliwość spędzenia udanego i aktywnego dnia lub doświadczenia czegoś niezwykłego.

Chętnie przedstawimy Ciebie lub Twoją firmę jako darczyńcę albo partnera w naszych wydarzeniach i kampaniach informacyjnych. Poniżej znajdują się wymagane prawem przepisy dotyczące przekazywania darowizn.

Regulamin zbiórki pod adresem http://www.gryphius.eu/index.php/pl/2013-09-02-14-51-47/item/3-wspieraj-nas-jako-darczynca