Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, szanowni Państwo.

11 listopada w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Trzebieży wziąłem udział w uroczystości zamknięcia kapsuły czasu w odnalezionej w tym roku zabytkowej boi.11 listopada w Parku Solidarności w Policach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w imieniu mieszkańców Polic, wraz z przewodniczącego Rady Miejskiej VII kadencji Witoldem Królem, złożyłem kwiaty pod obeliskami Wielkich Polaków.

 11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pod nazwą „Ułani, Ułani” – Śpiewnik Patriotyczny. Każdy z przybyłych gości otrzymał kotylion oraz wydany specjalnie na tą okazję śpiewnik zatytułowany "Ułani, ułani". W pierwszej części spotkania wystąpili artyści, którzy zaprezentowali współczesne lub mało znane i rzadko wykonywane pieśni patriotyczne. W drugiej części wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania kilkunastu pieśni patriotycznych. Dziękuję Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Policach oraz Pani Dyrektor Annie Ryl za organizację koncertu.

12 listopada w Parku Solidarności odsłonięto obelisk poświęcony Prymasowi Tysiąclecia ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Uroczystość poprzedziła odprawiona w kościele św. Kazimierza w Policach msza św., którą koncelebrował ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Inicjatorem tej uroczystości był Pan Mieczysław Jurek Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność oraz Pan Krzysztof Zieliński Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Zakłady Chemiczne "POLICE" SA przy współudziale z samorządem polickim. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tej uroczystości. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Adama Pacholika Prezesa Trans-Netu i wszystkim pracownikom Trans-Netu za prace związane z postawieniem tego oblisku.

25 listopada w Jasienicy brałem udział w uroczystości zamknięcia kapsuły czasu. W specjalnie wykonanej przez Sławomira Tomanka drewnianej skrzyni umieszczono pamiątki dotyczące polskiej historii Polic. Skrzynia spoczęła w wieży Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

W nocy z 23 na 24 listopada spłonęła promenada w Trzebieży. Podpalenia dokonało prawdopodobnie dwóch młodych sprawców. Szacunkowa strata spowodowana pożarem to kilka milionów złotych. Promenada i towarzysząca jej infrastruktura była ubezpieczona. Ośrodek Sportu i Rekreacji jako zarządca obiektu wystąpił do ubezpieczyciela o odszkodowanie.  Akcja gaszenia pożaru deptaka w Trzebieży rozpoczęła się 24 listopada o godz. 1.48 kiedy to strażacy ochotnicy z OSP w Trzebieży otrzymali zgłoszenie o pożarze. O godz. 2.00 strażacy z Trzebieży byli już na miejscu pożaru i walczyli z ogniem do godz. 14.00. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się ograniczyć rozmiar szkód spowodowanych pożarem. Chciałbym bardzo podziękować Panu Zdzisławowi Ciesielskiemu – prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży oraz wszystkim strażakom ochotnikom z OSP Trzebież, którzy jako pierwsi gasili pożar. Dziękuję także strażakom z OSP w Tatyni, OSP w Brzózkach, strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Policach, OSP w Policach którzy także uczestniczyli w akcji.  Dzięki ofiarności i poświęceniu wszystkich strażaków pożar ugaszono szybko i ograniczono straty. Reakcja mieszkańców Trzebieży, Polic, a także wielu osób spoza naszej gminy wyraża ból i złość na to, co się stało.  W możliwie najbliższym czasie wystąpię do Rady Miejskiej z planem rozwiązań finansowych i organizacyjnych, które pozwolą odbudować promenadę.

Do 1 grudnia trwa głosowania na zgłoszone i zweryfikowane projekty w Polickim Budżecie Obywatelskim. Wszystkie informacje dotyczące projektów oraz głosowania można znaleźć na stronie www.bo.police.pl.

Informuję, że w sobotę, 1 grudnia Urząd Miejski w Policach będzie czynny od godz. 7 do godz. 15. Natomiast w poniedziałek 24 grudnia, tj. w wigilię świąt Bożego Narodzenia Urząd będzie zamknięty.

Informuję, że od 1 stycznia 2019 r. komunikacja gminna będzie bezpłatna. Linią Samorządową, Linią Działkową i Linią Plażową będziemy jeździć bez konieczności kupowania biletów.