Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach świętuje 70-lecie. Na zorganizowane 10 września w siedzibie polickiej biblioteki rocznicowe uroczystości zaproszeni zostali – oprócz czytelników i reprezentantów placówek oświatowych, instytucji  – także przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego.

- 70-lecie w małżeństwie to kamienne gody. Kamień symbolizuje m.in. istnienie, potęgę, mądrość. Myślę, że taka jest nasza biblioteka. Istnieje i rozwija się by mądrze służyć mieszkańcom - mówiła Wioletta Kołodziejczyk dyrektor Biblioteki w Policach. - Minęło już siedemdziesiąt lat. Siedemdziesiąt lat przeobrażeń, zmian, które spowodowały, że dzisiaj policka Biblioteka jest rozpoznawalną i docenianą w środowisku instytucją.

Dzieje polickiej biblioteki sięgają lutego 1948 r., kiedy powołany został Komitet Biblioteczny, którego zadaniem było przygotowanie powołania do życia polskiej instytucji bibliotecznej w Policach. Wypożyczalnie książek, w miejscu znanym policzanom do dziś – tj. w pobliżu staromiejskiego rynku, oficjalnie ruszyły pół roku później, 23 sierpnia 1948 r. Obecnie dyrektorem biblioteki jest Wioletta Kołodziejczyk.