To były trzy dni pełne biegowych wrażeń – ponad 1200 zawodników wystartowało w trzech biegach zorganizowanych w Policach i okolicznych lasach w ramach Festiwalu Biegowego „Dziki Weekend” 2018. Impreza odbyła się w dniach 17-19 sierpnia 2018 r.

Partnerem Głównym Biegu była Gmina Police.

W pierwszym dniu uczestnicy wystartowali w VIII Nocnym Biegu Szlakiem Dzika na dystansie 5 km. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się być Artur Pelo, który dobiegł na metę z czasem 17:28. Na pozostałych stopniach podium stanęli Rafał Wójcik oraz Piotr Pawliński. Najlepszą kobietą biegu została Agata Tamborska, która leśną trasę pokonała nieco ponad 22 minuty, wyprzedzając Dominikę Niemiro oraz Małgorzatę Zaborowską.

Drugiego dnia zawodów odbył się „Bieg Szlakiem Dzika”. Wśród biegaczy, którzy mieli do przebiegnięcia 10 kilometrów, triumfatorem ponownie okazał się Artur Pelo, który linię mety przeciął z czasem 34:38. Na drugim miejscu uplasował Rafał Wójcik Stowarzyszenia Klubu Biegowego Dzik, zaś na trzecim – Kamil Bieniek. Wśród kobiet wyznaczoną przez organizatorów trasę najszybciej pokonała Sylwia Telatyńska, osiągając czas 42:30. Kilka minut później swój bieg ukończyły Dominika Niemiro oraz Barbara Czarnecka.

Zwieńczeniem trzydniowego festiwalu był Ekstremalny Dzikobieg na dystansie 7,5 kilometra, na którym na zawodników czekało wiele wymagających przeszkód. Wśród mężczyzn zwycięzcą po raz trzeci podczas tegorocznej imprezy został Artur Pelo, kończąc rywalizację z czasem 45:28. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Pokrzywiński, na trzecim zaś – Rafał Wójcik. W kobiecej klasyfikacji zwyciężyła Małgorzata Zaborowska z czasem 57:05, pokonując Barbarę Czarnecką oraz Ewelinę Kamińską.

W ramach Festiwalu Biegowego „Dziki Weekend” 2018 nie zabrakło też rywalizacji dzieci i młodzieży, którzy rywalizowali w biegach przełajowych i wyścigach z przeszkodami na różnych, dostosowanych do kategorii wiekowych dystansach.