Koncerty, poszukiwanie skarbów z Radiem Szczecin, aktywności sportowe, a także inscenizacja historyczna z marszałkiem Józefem Piłsudskim w roli głównej – te i inne atrakcje czekały na uczestników tegorocznej imprezy pn. „Czas na Trzebież”, która odbyła się w miniony weekend (30.06.-01.07) na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego w Trzebieży.

Wydarzenie, którego program ruszył już w sobotnie południe, oficjalnie rozpoczęło się o godz. 20:00. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Polic Władysław Diakun wspólnie z sołtys Trzebieży Małgorzatą Siemianowską, przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Królem, radnym Rady Miejskiej Arturem Echaustem oraz zajmującym się historią Polic Janem Maturą.

Wśród gwiazd, które wystąpiły w tym roku na scenie, znalazły się Sound'n'Grace, Natalia Szroeder oraz lokalny zespół CORD. Nie zabrakło też występów innych zespołów – w tym także dziecięcych i młodzieżowych. Zaprezentowały się takie formacje jak: Compania Baletowa, PP66, Policki Uniwersytet Trzeciego wieku z pokazem Tai-Chi i tańca egzotycznego oraz Replay ze swoją aranżacją tańca nowoczesnego. Przed trzebieską publicznością wystąpili także soliści ze stowarzyszenia Dźwięki Polic oraz zespół „ToDlaWas”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się, nawiązująca do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, scena fikcyjnej próby zamachu na marszałka Józefa Piłsudskiego (w tej roli wystąpił Jan Matura), dokonanej przez żołnierzy Armii Czerwonej.

W ramach prowadzonej przez FlowUP strefy wodno-sportowej, miłośnicy sportu mogli sprawdzić swoje umiejętności w pływaniu na deskach skimboard oraz Stand up Paddling (SUP). Dla tych, którzy najlepiej opanowali pływanie na SUPach, przygotowano nagrody. Z ramienia sponsorów wręczali je prezes TransNetu Adam Pacholik, przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej – Witold Król oraz sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska. Natomiast nagrody finansowe przekazywał Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Najmłodsi zaś wzięli udział w zorganizowanym przez Policką Akademię Sportu piłkarskim minimundialu, którego sponsorem była Certa Trzebież.