Już po raz trzeci zapraszamy najmłodszych wraz z opiekunami na "Teatranki"- cykl spektakli dla dzieci.
10 czerwca zapraszamy na bajkę "Wiolin i tajemnicza szafa" , przygotowaną przez Szkołę Muzyki Artyz ze Szczecina.

Artyz to Szkoła Muzyki, w której nadrzędną cechą jest otwartość na to co nowe, wychodzenie poza schematy i stereotypy w nauczaniu oraz czerpanie satysfakcji z nauki przez podopiecznych.

W oparciu na idei szkoły powstał innowacyjny nowy projekt muzyczny Bajgranie czerpiący treści muzyczne z autorskiej książki dla przedszkolaków realizowanej wyłącznie w Szkole Artyz o nazwie Bajgranie na fortepianie. 

Dla najmłodszych odbiorców sztuki stworzyliśmy przepełnione muzyką, humorystyczne i pouczające opowiadania w formie bajki. Widowisko znakomicie łączy ze sobą teatr i muzykę zaszczepiając w dzieciach potrzebę obcowania z kulturą wysoką.

Innowacją w projekcie jest angaż zawodowych aktorów i muzyków, którzy czynnie wraz ze swoimi instrumentami obok narratora, Pana Wiolina, rozbudzą ciekawość, wyobraźnię i wrażliwość muzyczną oraz pomogą w zrozumieniu treści muzycznej bajki. Taka forma zabawy zapewnia czynne uczestnictwo dzieci w każdej opowieści, a dzięki interakcji publiczności z aktorami głęboko zapada w pamięć i pozwala najlepiej przyswoić nowo zdobytą wiedzę. 

10 czerwca, godz. 13 sala nr 125
Miejski Ośrodek Kultury w Policach