W dniach od 25 do 27 maja w Truskawcu odbywał się Festiwal Kultury Polskiej. Festiwal został zorganizowany przez Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina wraz z władzami miasta Truskawiec oraz miastami będącymi członkami konwentu - między innymi Gminą Police.

W skład delegacji wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Policach oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anna Ryl wraz z zespołem Balbiny, który reprezentował Polskę w kategorii zespołów folklorystycznych.

W ramach spotkania odbyło się również Polsko-Ukraińskie Samorządowe Forum Partnerstwa, w którym udział wzięli policcy urzędnicy. Dotyczyło ono dotychczasowej współpracy, realizowanej przez samorządy po obu stronach granicy. O współpracy gminy Police z Nowym Rozdołem opowiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

Podczas forum obecni byli również pracownicy Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej, oraz Wydziału Oświaty i Kultury, który bierze aktywny udział podczas pobytu ukraińskich uczniów na terenie gminy Police.

Udział w forum wziął również przedstawiciel samorządu z Nowego Rozdołu, a także Konsul i Ambasador.