W minioną sobotę Szkoła Filialna w Niekłończycy obchodziła okrągłą, 70-rocznicę powstania. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, w której udział wzięli absolwenci, byli pracownicy placówki oraz obecni uczniowie i grono pedagogiczne.

W imieniu samorządu gminnego głos zabrał wiceburmistrz Maciej Greinert, który podziękował dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za wkład pracy w rozwój dzieci i młodzieży oraz kontynuowanie wieloletniej tradycji w szkole w Niekłończycy.

– Do najmniejszej szkoły w gminie Police trafi największy zegar, który będzie odmierzał miejmy nadzieje kolejne 70 lat – powiedział zastępca burmistrza Maciej Greinert przekazując na ręce dyrekcji upominek.

Uroczystość uświetniły występy uczniów oraz wspomnienia byłych pracowników i absolwentów, którzy dzisiejszym uczniom opowiedzieli jak nauka w szkole w Niekłończycy wyglądała kilkadziesiąt, kilkanaście i kilka lat temu.

W niedzielę, w kościele parafialnym w Niekłończycy, odbyła się z kolei uroczysta msza święta w intencji uczniów, absolwentów i pracowników szkoły, której przewodniczył dziekan ks. kan. Waldemar Gasztkowski z parafii pw. św. Kazimierza w Policach.