Delegacja Gminy Police wraz burmistrzem Polic Władysławem Diakunem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach Witoldem Królem wzięła udział w oficjalnym starcie Sztafety Niepodległości, która wyruszyła spod biurowca głównego Grupy Azoty Police.

Sztafeta Niepodległości pokonując pierwsze pięć kilometrów zatrzymała się przy pomniku Jana Pawła II i pomniku Ludziom Solidarności, gdzie wraz z pozostałymi delegacjami złożyła kwiaty. Kwiaty w imieniu mieszkańców gminy Police złożyli również Władysław Diakun oraz Witold Król.

Następnie udano się do Parku Solidarności, gdzie na skwerach wielkich Polaków, pod głazami upamiętniającymi Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego,  Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz  Longina Komołowskiego działacza Solidarności i wicepremiera w rządzie Jerzego Buzka również złożono wiązanki kwiatów.

Dziesięciu uczestników sztafety przez cztery dni i trzy noce, niezależnie od pogody, przemierzać będzie dziesięciokilometrową pętlę wiodącą spod Biurowca Głównego do Parku Solidarności i z powrotem.

Każdy z nich pokona w sumie dziesięć 10-kilometrowych odcinków. Sztafeta zakończy się 25 maja o godzinie 17:30 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach.