Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 odbędą się Dni Polic - dwudniowe święto miasta i jego mieszkańców. W dniach 1 i 2 czerwca uczestników czekać będzie spora dawka dobrej zabawy: koncerty, występy taneczne, program dla dzieci i wiele innych atrakcji. 

Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków, mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Piątkową imprezę rozpocznie zespół Vintage Love, a zaraz po tym odbędzie się koncert Stwora Głodomora - program artystyczny dla dzieci. Tego dnia na scenie pojawi się także zespół Power Play oraz gwiazdy wieczoru Happysad i Michał Szpak.

Sobota rozpocznie się koncertem zespołu Luz Blues, następnie zagrają Exaited, Mateusz Ziółko, Mesajah oraz zespół BAJM. Po koncertach jak co roku odbędzie się wystrzałowy pokaz sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi redaktor Roman Czejarek. Poza programem scenicznym w ramach "Dni Polic" zaplanowane są takie atrakcje, jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, strefa gier i zbaw z Policką Akademią Sportu i liczne stoiska oraz mała gastronomia.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych Dni Polic będzie Obóz Kawalerii, który w dniach 31.05-03.06 powstanie na łące między ogródkami działkowymi, a terenem ZWiK. Będzie to rekonstrukcja typowego obozowiska polskiej kawalerii na terenie którego zostaną rozbite namioty, ustawione koniowiązy, kuchnia polowa, punkt sanitarny i punkt werbunkowy.

PROGRAM GODZINOWY

1 czerwca 2018 (piątek)

15.30 – Vintage Love
16.00 – Koncert STWORA GŁODOMORA
Oficjalne otwarcie Dni Polic 2018
18.00 – POWER PLAY
19.30 – HAPPYSAD
22.00 – MICHAŁ SZPAK

2 czerwca 2018 (sobota)

16.00 – LUZ BLUES
17.30 – EXAITED
19.00 – MATEUSZ ZIÓŁKO
20.30 – MESAJAH
22.30 – BAJM
24.00 – POKAZ PIROTECHNICZNY

Justyna Celary/MOK Police