We wrześniu 2005 roku zakończona została inwestycja związana z przebudową budynków przy ul. Niedziałkowskiego 12a i 12b.

Przedmiotem inwestycji były dwa budynki typu „Berlin” pełniące do 1991 roku funkcję hoteli pracowniczych. W grudniu 1991 roku budynki te zostały przekazane ZGKiM w Policach i decyzją Rady Miejskiej w Policach z początkiem roku 1992 zostały przeznaczone jako budynki mieszkalne komunalne.

Każdy z przebudowanych budynków mieszkalnych jest niepodpiwniczony i posiada dwie kondygnacje nadziemne. W budynkach znajdują się mieszkania dwupokojowe z wyodrębnioną kuchnią i mieszkania dwupokojowe z wnęką kuchenną. Na każdej kondygnacji zlokalizowanych jest 8 mieszkań. Dla każdego z mieszkań  przewidziano komórkę lokatorską. Dodatkowo na parterze budynku znajduje się pomieszczenie techniczne z rozdzielnią ciepła i wodomierzem. Wejścia do budynków przystosowano dla osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie łagodnego najazdu na podest wejściowy.
Głównym Wykonawcą inwestycji była firma MITEX S.A. z siedzibą w Kielcach (oddział w Szczecinie). Koszt całej inwestycji wyniósł 2 989 825 zł.