Tytuł Projektu: „Przebudowa zabytkowego budynku świetlicy wiejskiej w Uniemyślu”

Całkowita wartość Projektu: 699 999,78  PLN

Budynek, w którym mieści się świetlica wiejska, został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Miał charakter mieszkalny do końca II wojny światowej. Po wojnie parter został zaadaptowany na świetlicę, ale poddasze nadal pełniło rolę mieszkania. Dopiero w 2007 budynek w całości został oddany na potrzeby działalności kulturalnej, a pod koniec 2008 roku planowana inwestycja remontu uzyskała pozwolenie na budowę.

Budynek wymagał gruntownego remontu. Wykonano docieplenie i elewację, wymieniono okna oraz odbudowano jeden z kominów. Całkowicie przebudowano poddasze oraz  wykonano łazienki. Budynek został przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Wymieniono instalację wodną, kanalizacyjną i elektryczną, zbudowano wewnętrzną instalację gazową, centralnego ogrzewania i ciepłej wody, podłączono też świetlicę do sieci kanalizacji sanitarnej. W efekcie – mieszkańcy Uniemyśla zyskali prawie 168 m2 przepięknej i funkcjonalnej, dwukondygnacyjnej  świetlicy.

Inwestycja służyć ma również zachowaniu dziedzictwa kulturowego gminy, bowiem obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Świetlica stanowi centrum integracji mieszkańców i miejsce spotkań oraz budowania lokalnej tożsamości. Obiekt został oddany do użytku w lipcu 2010 roku.