Szanowni Państwo

Wzorem lat poprzednich apeluję do mieszkańców gminy Police o wsparcie organizacji pożytku publicznego - szczególnie tych, które działają na rzecz mieszkańców naszej gminy. Wykorzystujmy możliwość, jaką stwarzają nam przepisy prawa i wspierajmy organizacje pożytku publicznego 1% naszego podatku.

Organizacje pożytku publicznego to przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje, które prowadzą działalność na rzecz ogółu społeczeństwa lub grupy wyodrębnionej ze względu na szczególnie trudną sytuację życiową lub materialną. Są to na przykład organizacje działające na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, starszych, bezdomnych, otaczające opieką dzieci, wspierające ekologię, roztaczające opiekę nad zwierzętami. Mogą to być także stowarzyszenia i kluby sportowe. Wszystkie te organizacje działają po to, aby poprawić jakość naszego życia. Ludzie skupieni w tych organizacjach to najczęściej społecznicy i wolontariusze, którzy za trud swojej pracy, poświęconej na rzecz innych, nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

My, jako podatnicy, możemy pomóc organizacjom pożytku publicznego, przekazując na ich rzecz 1% naszego podatku dochodowego.

Włączając się w „akcję 1%” możemy sami zdecydować o przeznaczeniu części naszego podatku. Zostawmy „1 mały wielki procent” w naszej gminie. U nas również działają organizacje pożytku publicznego. Pomagając im, pomożemy naszym najbliższym – rodzinom, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom i sobie samym, gdyż pieniądze pochodzące z naszych podatków zostaną wydane w naszej gminie. Poniżej podaję informację o organizacjach pożytku publicznego prowadzących działalność na terenie gminy Police oraz o tym, jak przekazać 1% podatku. Jeżeli na stronie nie znajdują się informacje o wszystkich OPP działających na terenie lub na rzecz mieszkańców gminy Police, proszę o informację na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na temat takiej organizacji. Jej dane zostaną niezwłocznie umieszczone na stronie z danymi OPP.

Burmistrz Polic
Władysław Diakun

 

Jak przekazać jeden procent podatku?

Aby przekazać swój 1% podatnicy muszą jedynie podać - w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym - dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, której konto chcieliby zasilić. Czynność ta traktowana jest na równi ze złożeniem stosownego wniosku przez podatnika.

W rozliczeniu PIT za 2014 r. identyfikacja organizacji pożytku publicznego odbywa się wyłącznie po numerze wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Przekazanie 1% podatku w zeznaniu rocznym za 2014 r. polega więc na podaniu numeru wpisu do KRS wybranej organizacji pożytku publicznego oraz wysokości kwoty na jej rzecz.

Wykaz organizacji, które działają na terenie i na rzecz mieszkańców Gminy Police uprawnionych do otrzymania 1% podatku znajduje się na stronie http://www.1procent.police.pl/baza.html

Więcej informacji na stronie pit.infor.pl

 

Baza organizacji pożytku publicznego działających na terenie i na rzecz mieszkańców gminy Police

Polickie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej
Numer KRS: 0000102162

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów
Numer KRS: 0000161200

Stowarzyszenie "Lions Klub" w Policach
Numer KRS: 0000206385

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Terenowe Police
Numer KRS: 0000218397

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Amicus"
Numer KRS: 0000224754

Polickie Towarzystwo Strzeleckie i Miłośników Broni Dawnej "Grajcar"
Numer KRS: 0000228778

Stowarzyszenie na rzecz Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach
Numer KRS: 0000245921

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb"
Numer KRS: 0000255565

Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej w Policach im. H. Dunant`a
Numer KRS: 0000326250