УВАГА! ІТАЛІЯ ЧЕКАЄ НА ВАС!

У співпраці з муніципалітетом районy Пало-дель-Колле (Барі, Італія) та Aid-Ukraine-Palo del Colle, ми організовуємо поїздку для групи зацікавлених людей до Італії.

Zgodnie z decyzją Pana Burmistrza punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy przy Urzędzie będzie nieczynny w terminie od dnia 14-19 kwietnia 2022 r. (od czwartku do wtorku).

Organizatorzy zapraszają na POLSKO-UKRAIŃSKI PIKNIK w Dołujach. 10.04.2022, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek Filia w Dołujach, ul. Żubrza 7, Dołuje

Obywatel Ukrainy, który w wyniku działań wojennych został zmuszony do opuszczenia swojego kraju pochodzenia i wjechał legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny w okresie 18 miesięcy, licząc od dnia 24 lutego 2022 r. Za legalny uznawany będzie także pobyt dziecka urodzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez matkę, która jest osobą określoną w zdaniu pierwszym, w okresie dotyczącym matki.

Jeżeli masz ukończone 18 lat , utwórz profil zaufany, dzięki temu załatwisz swoje sprawy przez internet.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach w związku z wojną w Ukrainie oraz migracją uchodźców do Polski udostępnił materiały informacyjno-edukacyjne w języku ukraińskim opracowane przez WSSE.

- Wydział Spraw Obywatelskich (nadanie numeru pesel) telefon 914311804, 914311805

- pomoc rzeczowa – zbiórki dla uchodźców informacje można uzyskać na hali sportowej przy ul. Traugutta 13/15 (przy dawnym Gimnazjum nr 3, wejście od Orlika).

-  Wydział Oświaty i Kultury (edukacja dzieci pochodzenia ukraińskiego) telefon 914311807

- Zarządzanie Kryzysowe – infolinia  Justyna Olszewska tel. +48508733836 czynny w godzinach 7:00 – 22:00

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Ośrodek  Pomocy Społecznej w Policach

  1. Kontakt z rodzinami, które przyjęły osoby z Ukrainy oraz bezpośredni kontakt z osobami z Ukrainy przebywającymi na terenie Gminy Police w celu:

- rozeznania potrzeb

- udzielenia niezbędnej pomocy rzeczowej

- udzielenia  podstawowych informacji dotyczących pomocy na rzecz obywateli z Ukrainy

  1. Organizacja pomocy rzeczowej i żywnościowej.
  2. Przyjmowanie zgłoszeń od osób, które udzielają wsparcia osobom z Ukrainy: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30-15:00 pod nr. telefonu 91 42 43  840 oraz drogą mailową  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Центр Cоціальної Допомоги в Поліцax

 

 

1.  Контакти з сім'ями, які прийняли вихідців з України, та безпосередній контакт з людьми з України, які проживають у Гміні Поліце з метою: 

- визначення потреб 

- надання необхідної матеріальної допомоги - надання основної інформації щодо допомоги громадянам України

 

2.  Організація матеріальної та продовольчої допомоги. 3. Прийом заяв від осіб, які надають підтримку громадянам України:

з понеділка по п'ятницю з 7:30 до 15:00 за телефоном 91 42 43 840 та електронною поштою: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dla obywateli Ukrainy

Jeśli pochodzisz z Ukrainy i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej włącza się w pomoc zwierzętom uchodźców z Ukrainy.

  1. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej będzie przyjmowało pod czasową opiekę psy, koty, które przyjechały do Polski z Ukrainy, zwierzęta które  z różnych przyczyn nie mogą pozostać razem ze swoimi właścicielami w ich miejscach czasowego pobytu.
  2. Schronisko oferuje również bezpłatną pomoc weterynaryjną zwierzętom pozostającym pod opieką uchodźców z Ukrainy.
  3. Oferujemy również pomoc w postaci  karmy dla psów i kotów będących pod opieką uchodźców z Ukrainy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-16.00 z biurem schroniska tel. +48 508 222 247 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.