Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. rozpoczyna realizację projektu „Dziewczyny na autobusy II”.

Projekt skierowany jest do kobiet, które chcą uzyskać uprawnienia i wykonywać zawód kierowcy autobusu. Jedyny wymóg formalny, to posiadanie już prawa jazdy kat. B.

W ramach projektu Spółka:

  • sfinansuje koszt zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy w wysokości 95%, w tym: prawo jazdy kat D, kwalifikacja wstępna, badania lekarskie i psychologiczne
  • po uzyskaniu uprawnień zatrudni przeszkolone Panie na umowę o pracę na stanowisku kierowcy autobusu na minimum 3 lata

Spółka w 2016 roku zrealizowała pierwszą odsłonę projektu. W efekcie przeszkolono 9 pań, 7 z nich już pracuje, dwie oczekują na termin egzaminu państwowego.

„Z powodzeniem zrealizowaliśmy pierwszą edycję projektu Dziewczyny na autobusy w roku 2016. Dziś zatrudniamy 7 pań, kolejne  niebawem dołączą do naszego grona. Panie wykonują swoją pracę rzetelnie i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy.” – Prezes SPPK Kazimierz Trzciński

Dlaczego oferta skierowana jest do Pań?

„SPPK nie ma oporów przed zatrudnianiem kobiet na stanowisku kierowcy autobusów. Byliśmy pionierami w tej dziedzinie. To u nas pracowały dwie pierwsze Panie kierowczynie w komunikacji miejskiej Polic i Szczecina. Kobiety oczekują stabilnych warunków pracy, a SPPK takie oferuje.” – Grzegorz Ufniarz Kierownik Działu Przewozów w SPPK.

Kandydatki, które zgłoszą się do udziału w projekcie przejdą rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań formalnych, zostaną skierowane na kurs, a po uzyskaniu uprawnień zostaną pracownicami SPPK.

Rekrutacja potrwa do połowy maja.

SPPK