Obchody 11 listoapda w Gminie Police

W sobotę 11 listopada na terenie Gminy Police odbyło się kilka wydarzeń upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Od wczesnych godzin porannych na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbywał się III Bieg Niepodległości organizowany przez Fundację Aktywne Police. W jej trakcie uczestnicy, zaproszeni goście, oraz samorządowcy wraz z mieszkańcami odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Gminę Police reprezentowali Burmistrz Polic Władysław Diakun, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski wraz z radnymi.

Następnie samorządowcy gminni oraz powiatowi złożyli kwiaty, oraz zapalili znicze pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Solidarności w Policach. Wzięli również udział w mszy świętej w intencji ojczyzny organizowanej w parafii pw. Kazimierza Królewicza w Policach.

Zwieńczeniem obchodów 11 listopada był Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny oraz koncert „Ułani, ułani”. Oba wydarzenia z uwagi na trwający remont w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się w Hotelu Dobosz.

Samorządowcy w osobach burmistrza Polic Władysława Diakuna, starosty polickiego Andrzeja Bednarka, przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Anny Ryl oraz radnej Rady Miejskiej w Policach Ewy Ignaczak odśpiewali wspólnie z licznie zgromadzoną publicznością pieśń „My Pierwsza Brygada”.