Na zdjęciu burmistrz Polic Władysław DIakun

W czwartek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami lokalnych mediów w sprawie budowy Obwodnicy Polic i ogłoszonych przed kilkoma dniami konsultacji społecznych.

W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej zarzuty, jakoby Gmina Police wybrała już wariant przebiegu Obwodnicy Polic pragniemy zdementować tę informację. Cały czas prowadzone są prace związane z wybraniem najkorzystniejszego przebiegu drogi.

Prowadzimy również rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. W ogłoszonych przez nas 40-dniowych konsultacjach oczekujemy od mieszkańców poważnych opinii w tej sprawie, na bazie których będziemy mogli dopracowywać koncepcje przebiegu Obwodnicy Polic.

Zależy nam na wzajemnej współpracy z radnymi Rady Miejskiej w Policach oraz mieszkańcami Polic. W miesiącu lutym, w drugiej jego połowie planujemy spotkania z mieszkańcami.

Należy również pamiętać, że jako samorząd gminny musimy doprowadzić drogę do węzła Police przy budowie Zachodniego Drogowego Obejścia Miasta Szczecina.

Gmina Police otrzymała dofinansowanie w kwocie 245 milionów złotych dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych.