56 jachtów z Polski i Niemiec wzięło udział w 54. Etapowych Regat Turystycznych, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Żeglarze przez siedem dni odwiedzili porty w Trzebieży, Świnoujściu, Dziwnowie, Kamieniu Pomorskim, Wolinie oraz Stepnicy.

Załogi rywalizowały w trzech klasach – w KWR najlepszym okazał się jacht „Trzeci”, dowodzony przez Krzysztofa Dąbrowskiego, w klasyfikacji ORC zwyciężył Robert Rayski płynący na „Hrubym”, natomiast wg przelicznika NHC pierwsze miejsce zajął jacht Dallia, której sternikiem był Adam Borek.

Regaty rozpoczęły się 21 lipca w Trzebieży. Finałowy odcinek, który uczestnicy przepłynęli 27 lipca, został wyznaczony na trasie między Trzebieżą a Stepnicą. Oficjalna ceremonia zakończenia zawodów odbyła się dzień później w szczecińskiej marinie North-East.

Etapowe Regaty Turystyczne to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce.