Głównym celem projektu jest: integracja społeczna i zawodowa wśród 60 osób niepełnosprawnych zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, podnosząca poziom zatrudnienia wśród min. 22% osób niepełnosprawnych oraz poziom aktywności społecznej wśród min. 44% osób niepełnosprawnych z terenu województwa zachodniopomorskiego w terminie 01.06.2020-31.07.2021r. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez utworzenie i działalność DZIENNEGO KLUBU WSPARCIA SPOŁECZNO-ZAWODOWEGO.

W miniony weekend na terenie gminy Police odbyło się kilka imprez sportowych wspieranych przez Urząd Miejski w Policach.

Burmistrz Polic informuje, że na czas przebudowy ul. Polnej w Trzebieży (od 28.09.2020 r. do 28.05.2021 r.) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu drogowego.

22.09.2020 - Europejski Dzień bez Samochodu

We wtorek 22 września kasowniki we wszystkich tramwajach i autobusach będą nieczynne. Jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu” komunikacja miejska w Szczecinie, Policach jest darmowa.

Już jutro na polanie za Szkołą Sportową nr 8 w Policach odbędzie się organizowany przez Fundację Aktywne Police i wspierany przez Gminę Police Pro Tour III Police MTB Maraton.

Jest taki jeden weekend w roku, gdy historia spotyka się z teraźniejszością. Gdzie wszystkie wspomnienia wracają, a turniej zamienia się w spotkanie z przesłaniem.  Jedno wydarzenie w roku w którym biorą udział mistrzowie i Ci zawodnicy, którzy walczą o mistrzostwo.

Dziś Burmistrz Polic ogłosił konsultacje społeczne w sprawie wyboru metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Police przeznaczony dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej.

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, Szanowni Państwo.

Zacznę od rzeczy oczywistej, ale bardzo ważnej – w dalszym ciągu żyjemy w pandemii koronawirusa. Mimo to przez cały okres wakacyjny Urząd Miejski w Policach funkcjonował bez zakłóceń. Interesanci po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty mogli załatwić wszystkie niezbędne sprawy.

Informujemy, iż ze względu na opóźnienie w dostawie szczepionek przeciwko grypie, szczepienia rozpoczną się najprawdopodobniej w drugiej połowie września  i potrwają do 15 grudnia 2020 roku.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie zaprasza wszystkich pszczelarzy (zrzeszonych oraz niezrzeszonych w związkach pszczelarskich) z terenu województwa zachodniopomorskiego do udziału w projekcie pn. „Poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich w województwie zachodniopomorskim poprzez zakup węzy pszczelej” realizowanego w ramach zadania zleconego i finansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.