13 października br. zakończyło się głosowanie na zgłoszone i zweryfikowane projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2018. Zgodnie z regulaminem, który jest załącznikiem do Zarządzenia Nr 130/2017 Burmistrza Polic z dnia 20 kwietnia 2017 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2018 rok, na realizację budżetu obywatelskiego przeznacza się kwotę do 1.000.000 zł. Z tej kwoty przeznacza się kwotę 750.000 zł na realizację zadań na terenie miasta Police oraz kwotę 250.000 zł na realizację zadań na terenie sołectw w gminie Police.

W środę, 18 października Gmina Police rozpoczęła realizację zadania pn.: "Budowa dodatkowych punktów świetlnych przy przejściach dla pieszych na terenie Polic".

Najpierw przystąpiono do przygotowania terenu, a następnie rozpoczęła się instalacja nowych słupów oświetleniowych.

Zapraszamy na sprawozdanie z wyprawy “WYPRAWA MORSÓW ZA PÓŁNOCNE KOŁO PODBIEGUNOWE 2017”, której głównym sponsorem była Gmina Police.  

Wyprawa do miejscowości Tromsø leżącej 350 km za kołem podbiegunowym miała na celu znalezienie wody o temperaturze poniżej zera. Mimo okresu zimowego fiordy nie są pokryte całkowicie lodem, dzięki czemu możliwa była morsowa kąpiel.

Prezentacja odbędzie się w piątek 20 października 2017r. o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, przy ul. Siedleckiej 1a.

W minioną sobotę na ulicach Polic rozegrany został 39. Ćwierćmaraton Policki. Po raz czwarty zwycięzcą w kategorii Open został Wojciech Piwowarczyk, który 10-kilometrów pokonał w czasie 33 minut i 45 sekund.

W kategorii kobiet triumfowała szczecinianka Monika Andrzejczak, która przybiegła trasę Ćwierćmaratonu Polickiego w 33 minuty i 54 sekundy.

7 października Szkoła Podstawowa w Policach-Jasienicy świętowała swoje 70-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowanej przez ks. Waldemara Szczurowskiego proboszcza jasienickiej parafii. Następnie uroczystości przeniosły się do budynku szkoły. Zgromadzeni na sali absolwenci oraz rodzice uczniów mieli możliwość obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów jasienickiej placówki.

W gościnnych program świetlicy środowiskowej w Buku (gmina Dobra), we wtorek 10 października odbyło się XII Forum Samorządowe.

W trakcie Forum podjęto kilka istotnych spraw, o które zabiegały gminne samorządy. Jednym z tematów była pomoc dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie, Oddział w Policach oraz współpracy z Enterprise Europe Network, polegającej o uruchomienie punktów konsultacyjnych w gminach, organizację paneli biznesowych, brokerage meetings, organizację polskich i zagranicznych misji biznesowych.

5 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się uroczystość z okazji inauguracji X roku akademickiego Polickie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele gminy Police w osobach: Władysława Diakuna - burmistrza Polic, Macieja Greinerta – wiceburmistrza Polic, Witolda Króla – przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach oraz radnych Rady Miejskiej w Policach.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Polickiego Budżetu Obywatelskiego zbliża się ku końcowi, jeszcze tylko do piątku można oddać swój głos na wybrane zadania. Dla osób, które chcą oddać głos osobiście zorganizowane zostały dyżury, w świetlicach oraz szkołach. Można również głosować za pośrednictwem strony internetowej - więcej na www.bo.police.pl

Co zrobić aby zintegrować mieszkańców 12 sołectw gminy Police? Recepta jest bardzo prosta. Wystarczy zorganizować i zaprosić ich do wspólnej rywalizacji sportowej. „Sołtysiada i Biesiada” to impreza, która po raz pierwszy odbyła się 30 września w Wieńkowie i okazała się strzałem w przysłowiową „10”.

Każde z sołectw wystawiło do rywalizacji drużynę, w skład której weszły 2 kobiety, 2 mężczyzn i 2 dzieci. Każdy zespół miał do pokonania kilka konkurencji. Między innymi ujeżdżanie byka, dojenie krowy, rzut kaloszem i beretem.

2 października burmistrz Polic Władysław Diakun złożył podziękowanie, odchodzącemu Dowódcy 5 Pułku Inżynieryjnego płk. Dypl. Jackowi Kwiatkowskiemu.

- Miasto Police i cała gmina wiele zawdzięcza Waszym saperom biorącym udział w unieszkodliwianiu kilkusetkilogramowych bomb lotniczych z okresu drugiej wojny światowej – pisze Władysław Diakun w treści przekazanych podziękowań.