W miniony weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach odbyła się jedenasta już edycja Polickich Targów Gospodarczych, w których udział wzięły firmy oraz Stowarzyszenia z terenu Powiatu Polickiego oraz Niemiec, w tym m.in. Zoo Ueckermunde i miasto Pasewalk.

Do Polic przyjechało wielu zaproszonych gości, w tym delegacja z miasta partnerskiego Nowy Rozdół na Ukrainie reprezentowana m.in. przez burmistrza Andriya Meleshko, a także przedstawiciele z powiatu Vorpommern-Greifswald w osobach wicestarosty Jorga Hasselmanna oraz sekretarza Wernera Hackbartha. Nie zabrakło również delegacji z miasta partnerskiego Pasewalk (zastępcy burmistrz - Diana Vahl i Marco Schmidt) oraz zaprzyjaźnionych Hintersee (burmistrz Peggy Kundschaft), a także przedstawiciela Ueckermunde - Joachima Trikojata.

Podczas pierwszego dnia XI Polickich Targów Gospodarczych burmistrz Polic Władysław Diakun docenił osiągnięcia sportowe Marcina Lewandowskiego, wicemistrza świata w biegu na 1500 metrów i przyznał mu specjalną nagrodę w wysokości 4 000 zł.

- Cieszymy się, że policzanin Marcin Lewandowski osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej – powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun.

21 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach odbędzie się Międzynarodowy

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów "XV Policki Puchar Europy. Impreza Odbywa się pod patronatem Burmistrza Polic.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 11. Wstęp wolny - zapraszamy.

Od soboty, 7 kwietnia mieszkańcy gminy Police mogą oglądać zbiory eksponatów z czasów PRL, zgromadzone przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych z Trzebieży w bunkrze przy ul. Mieszka I.

To kolejne w Policach miejsce, w którym na własne oczy możemy poznać historię z minionej epoki.

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polic w pływaniu zorganizowane przez Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Jednym ze sponsorów wydarzenia była Gmina Police.

Udział w zawodach wzięło w sumie 180 zawodników, rywalizujących ze sobą na dystansie 25 metrów. Zawodniczki i zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe.

7 kwietnia w świetlicy sołeckiej w Trzeszczynie odbył się VIII Memoriał im. Edwarda Stępnia w Turnieju Tenisa Stołowego Sołectw Gminy Police.  W kategorii sołectwa pierwsze miejsce zajęło Tanowo. Wśród sołtysów najlepszy okazał się sołtys Siedlic Andrzej Przybylski. W singlu kobiet zwyciężyła Patrycja Woreta a w singlu mężczyzn Klaudiusz Michnowicz. W kategorii debel zwyciężyli Jarosław Kochanowski i Kacper Kasietczuk.

6 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się konferencja zorganizowana przez  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt. „Rola nauczyciela/doradcy zawodowego w rozwoju zawodowym dzieci/uczniów od najmłodszych lat ”. W konferencji wziął udział  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć. 

2 kwietnia, w trzynastą rocznicę śmierci Papieża Polaka pod figurą-pomnikiem św. Jana Pawła II w Policach odbyło się spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach ks. kan. Waldemar Gasztkowski.

Jan Paweł II zmarł w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, w 9666. dniu swojego pontyfikatu. Informację o śmierci papieża podał na placu świętego Piotra abp Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godz 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca. Módlmy się za niego”.

W dniach 14-15 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach (Siedlecka 2b) odbędą się XI Polickie Targi Gospodarcze. W hali OSIR zaprezentują się firmy a także organizacje z Polski i Niemiec. Imprezie będą towarzyszyły występy artystyczne a gwiazdą wieczoru będzie Czadoman. W super loterii będzie można wygrać rower oraz inne atrakcyjne nagrody. Zapraszamy.

24 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8  im. Jana Pawła II Policach odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach  GRYFIK 2018. W związku z Rokiem Stulecia Odzyskania Niepodległości,  tym roku  konkurs odbył się pod hasłem : GRYFIK  dla  NIEPODLEGŁEJ.

W finale GRYFIKA 2018 wzięło  udział 57 finalistów, którzy reprezentowali klasy młodsze ze szkół z Gminy Police.