We wtorek 27 czerwca z portu w Trzebieży wypłynął jacht „Gmina Police”, który weźmie udział w regatach The Tall Ships Races 2017. Kapitanem jachtu jest Cezary Wolski. - W tym roku sponsorem naszej wyprawy jest Gmina Police i my jako załoga zrobimy wszystko aby godnie ją reprezentować – powiedział Cezary Wolski, kapitan jachtu „Gmina Police”. The Tall Ships Races to jedna z najbardziej medialnych imprez, której finał odbędzie się w Szczecinie w dniach od 5 do 8 sierpnia 2017 roku.

Gmina Police oraz Radio Szczecin zapraszają w najbliższą sobotę do urokliwej Trzebieży, gdzie odbędzie się impreza zatytułowana „Złote Piaski”. Początek imprezy o godzinie 12.00. W roku ubiegłym „Złote Piaski” były częścią dwudniowej imprezy „Czas na Trzebież”. „Złote Piaski” to wydarzenie podczas, którego każdy z Państwa będzie mógł wziąć udział w poszukiwaniu skarbów zakopanych na wyznaczonym terenie trzebieskiej plaży.

Przed rokiem zakopano łącznie 17 butelek z kuponami, które następnie wymieniono na nagrody finansowe. Wówczas udało się odnaleźć 13 z nich. Jaki rezultat uda się osiągnąć w tym roku?

W niedzielę ulicami Polic i Szczecina przebiegli uczestnicy 3. Maratonu Szczecińskiego, którzy do pokonania mieli 42 kilometry 195 metrów. Trzecie miejsce zajął ekspoliczanin Zbigniew Kalinowski, który swoją karierę rozpoczynał w Uczniowskim Klubie Sportowym „Ósemka” w Policach.

Ponad 450 biegaczy wystartowało spod biurowca Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Oficjalny sygnał do startu dał burmistrz Polic Władysław Diakun.

W piątek, 23 czerwca w Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach na terenie gminy Police odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Dyrekcje poszczególnych placówek edukacyjnych złożyły podziękowania na ręce rodziców za zaangażowanie w edukację swoich pociech, życząc jednocześnie dalszej wytrwałości.

Lipiec i sierpień to dla nauczycieli czas urlopów i spokojnego przygotowania się do nowego roku szkolnego, natomiast dla uczniów czas wakacji, odpoczynku i beztroskiej zabawy.

Dzisiaj, na cmentarzu komunalnym w Policach tłumy policzan pożegnały w ostatniej drodze Antoniego Rogowskiego, aktywnego działacza sekcji podnoszenia ciężarów, wiceprezesa (1989) i kierownika sekcji (1996-1999) KS "Chemik" Police, prezesa (1999-2007) i sekretarza AKS "Promień" Police.

Śp. Antoni Rogowski w latach 1998-2002 był radnym III kadencji Rady Miejskiej w Policach. Był także wieloletnim pracownikiem Zakładów Chemicznych Police S.A.

Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej TRANS-NET S.A. obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dzisiaj (23 czerwca) w Hotelu Dobosz w Policach, odbyła się uroczystość podczas, której podziękowano pracownikom za ich wkład i rozwój firmy. Władze spółki pamiętały również o tych, którzy tworzyli to przedsiębiorstwo a teraz są już na zasłużonej emeryturze. 25 lat działalności, to okazja do podsumowań, a także przedstawienia planów na przyszłość.

Jak poinformował na sesji Rady Miejskiej burmistrz Polic  Władysław Diakun, w czasie wakacji rozpoczną się prace przy realizacji Skweru Pamięci w formie ścieżki edukacyjnej w Parku Solidarności w Policach. Skwer będzie poświęcony wybitnym Polakom, którzy przyczynili się do budowy niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej. Ich nazwiska zostaną upamiętnione na głazach, przy których znajdą się tabliczki z biografią i opisem  zasług.  Inicjatorem powstania Skweru Pamięci  jest "Solidarność" z  Z. Ch. „Police” SA.

Od 1 lipca do końca sierpnia – jak co roku – uruchomiona zostanie autobusowa Linia Plażowa z Polic do Trzebieży. Rozkład jazdy się nie zmienił. Można go znaleźć na stronie w zakładce KOMUNIKACJA lub na stronie  www.sppk.pl. Tradycyjnie na czas wakacji zmienią się rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych na trasach polickich i szczecińsko-polickich. Linie 109, 110 i F w tym okresie nie będą  funkcjonować.

W drugim tygodniu czerwca została uruchomiona strona internetowa www.ngo.police.pl. Jest to serwis, który w założeniach ma być platformą wymiany informacji pomiędzy polickimi organizacjami pozarządowymi, Urzędem Miejskim i mieszkańcami gminy. Organizacje mogą informować  na tej stronie o swojej bieżącej działalności i planowanych wydarzeniach, a także wymieniać informacje między sobą na forum. Serdecznie zachęcamy przedstawicieli organizacji do rejestrowania się  w tym serwisie i korzystania z jego możliwości, a mieszkańców do zapoznawania się z zamieszczanymi tam treściami.

W maju i czerwcu Straż Miejska w Policach realizowała zajęcia dla przedszkolaków z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia prowadzone były przy pomocy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”. Spotkania zorganizowano dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie całej Gminy Police. Celem spotkań było zapoznanie dzieci ze środkami transportu i zasadami bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego. Ponadto spotkania miały na celu budowanie wśród dzieci właściwych nawyków i prawidłowych postaw na drodze.