Pogrzeb legendarnego podróżnika Aleksandra Doby odbędzie się w Policach 10 marca. Msza żałobna odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Policach w środę 10 marca o godzinie 13:00. W celebrze podczas Mszy będzie brał udział Honorowy Obywatel Gminy Police Ksiądz Prałat Jan Kazieczko.

Obelisk poświęcony Aleksandrowi Dobie Honorowemu Obywatelowi Gminy Police stanie w Parku Solidarności na Skwerze Wielkich Polaków w Policach. Burmistrz Polic planuje ustawienie obelisku dnia 9 września w 75 urodziny Aleksandra Doby.

Szczepimy Się - cześć ulotki

DLACZEGO WARTO? Bo chcemy być razem, Bo chcemy imprez i koncertów, Bo to szczepienie jest jak każde inne, Bo chcemy wrócić do normalności. Bo tęsknimy za naszymi bliskimi, Bo chcemy spędzać czas z rodziną.

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Policach wybrano nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącą. Nowym przewodniczącym został dotychczasowy wiceprzewodniczący – Andrzej Rogowski, natomiast wiceprzewodniczącą wybrano Ilonę Bednarek. W prezydium Rady pozostała Jadwiga Molenda.

Decyzją Burmistrza Polic Władysława Diakuna w wejściu do Urzędu Miejskiego w Policach zostało ustawione zdjęcie upamiętniające wybitnego podróżnika, honorowego obywatela Gminy Police, mieszkańca Polic - Aleksandra Dobę. Zasłynął przepłynięciem trzy razy oceanu kajakiem. Opłynął jezioro Bajkał, miał na swoim koncie niezliczone wyczyny z pogranicza sportu ekstremalnego i turystyki.

Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, szanowni Państwo.

Z głębokim żalem informuję, że 22 lutego zmarł Aleksander Doba - Honorowy Obywatel Gminy Police. Olek Doba był nie tylko znanym i lubianym kajakarzem, podróżnikiem, ale przede wszystkim przyjacielem Polic.

Jako kajakarz w ekstremalnych wyprawach zdobył wszystko co było możliwe do zdobycia. Zmarł jak podróżnik, spełniając swoje kolejne marzenie, zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.

22 lutego zmarł Aleksander Doba, kajakarz i podróżnik, honorowy obywatel gminy Police.

Burmistrz Polic Władysław Diakun, wraz z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, a także przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Policach spotkał się z poszkodowanymi w wyniku pożaru do jakiego doszło 13 lutego w Uniemyślu.

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Policach uruchomił stronę internetową zawierającą szczegółowe informacje dotyczące gospodarki odpadami na terenie gminy Police.

Nowe miejsca spotkań, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój infrastruktury turystycznej, sportowej czy edukacyjnej. Te ważne dla mieszkańców obszarów wiejskich zadania będą mogły zostać zrealizowane dzięki środkom z budżetu województwa zachodniopomorskiego.