Aktualności

niedziela, 21 sierpnia 2016 roku

Podzielmy się swoją energią i radością działania z mieszkańcami Szczecina – zbudujmy wspólnie POZARZĄDOWO!


Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowym, XV Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się 5 czerwca (niedziela), w godz. 11:00-18:00 na terenie Jasnych Błoni im. Jana Pawła II w Szczecinie.

piątek, 29 kwietnia 2016 roku

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach uprzejmie informuje, że w dniach 24-30 kwietnia 2016 roku obchodzony będzie, już kolejny raz Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Domknijmy lukę w szczepieniach”. 

Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomość społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia. W roku 2016 Światowa Organizacja Zdrowia szczególną uwagę poświęca działaniom dążącym do wyeliminowania odry i różyczki.

Więcej informacji na temat obchodów można znaleźć na stronie internetowej: http://www.szczepienia.gis.gov.pl/index.php/akcja_informacyjna/aktualnosci/20.

Do pobrania:

1.Ulotka informacyjna

środa, 27 kwietnia 2016 roku

Aktualizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Police

Szanowni Państwo, przedstawiciele instytucji, przedsiębiorców, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych zamierzających realizować projekt z zakresu gospodarki niskoemisyjnej ze środków zewnętrznych, o zgłaszanie planowanych przedsięwzięć do PGN. Przekazane informacje o planowanych działaniach/przedsięwzięciach będą podstawą do aktualizacji przedmiotowego dokumentu oraz zmiany uchwały Rady Miejskiej, którą dokument został przyjęty do realizacji. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Police.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Police

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Police został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Policach nr XI/96/2015  z dnia 29 września 2015 r. w sprawie przyjęcia i wdrożenia do realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Police.

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku

Aleksander Doba  zaprezentował swój odnowiony kajak „Olo”, którym ma zamiar po raz trzeci przepłynąć Ocean Atlantycki. Tym razem w przeciwną stronę: z Ameryki Północnej, a dokładnie z Nowego Jorku, do Europy – dokładniej: do Lizbony w Portugalii. „W Stanach Zjednoczonych umówiłem się z jedną panią, bardzo wysoką. Ona już tam jest i trzyma rękę wysoko w górze z pochodnią. Trochę jestem zdziwiony, że jej nie ścierpła jeszcze ta ręka przez tyle lat!” – żartował Aleksander Doba podczas spotkania z dziennikarzami, przedstawicielami władz, sponsorami, swoimi przyjaciółmi i sympatykami, które odbyło się w środę 20 kwietnia 2016r, przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach.

czwartek, 21 kwietnia 2016 roku


W dniach 16-17 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kick boxingu juniorów i seniorów,w formule full kontakt.W turnieju wystartowało 210 zawodników.

W mistrzostwach wystartował również zawodnik klubu Cholew-Sport Police Sebastian Samiła ,który na codzień trenuje w Szczecinie w klubie Alkon Szczecin pod opieką Artura Cholewy.Sebastian stoczył trzy zwycięzkie pojedynki i zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii junior do 63,5 kg.

Warto zaznaczyć ,że Sebastian w lutym zdobył tutuł Wicemistrza Polski w formule kick -light , a na początku kwietnia tytuł Mistrza Polski juniorów w formule low- kick.Zdobywając tytuły mistrzowskie zdobył powołania do kadry narodowej juniorów w formułach low kick i full kontakt. Za dwa tygodnie Sebastian będzie startował w Pucharze Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

trener

Artur Cholewa

czwartek, 21 kwietnia 2016 roku

Przed swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawą Kajakową Aleksander Doba tradycyjnie zaprezentuje swój transatlantycki kajak. Spotkanie odbędzie się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach, 20 kwietnia o godz. 9:00 (potrwa około dwóch godzin). Uczestniczyć w nim będzie także burmistrz Polic Władysław Diakun i inni przedstawiciele polickiego samorządu. Gmina Police jest strategicznym sponsorem Wyprawy. Udzieliła wsparcia Aleksandrowi Dobie w wysokości 80 tys. złotych. Każdy, kto przyjdzie  na spotkanie, będzie mógł zapytać Ola, światowej sławy kajakarza, o szczegóły planowanej wyprawy. Tym razem policzanin chce jako pierwszy człowiek na świecie przepłynąć kajakiem Ocean Atlantycki z Ameryki Północnej do Europy. Wyprawa ma potrwać 3-4 miesięcy. Planowany start z Nowego Jorku - 29 maja 2016r.,  zakończenie -  wrzesień 2016r.,  
w Lizbonie (Portugalia).  Zapraszamy wszystkich na spotkanie! 
środa, 20 kwietnia 2016 roku
wtorek, 19 kwietnia 2016 roku