Aktualności

Od 01 sierpnia 2015 roku zmieniają się godziny pracy Urzędu Miejskiego w Policach.

Urząd Miejski będzie czynny:

- w poniedziałki –  od godziny 8.00 do 16.00,

- we wtorki – od godziny 7.00 do 15.00,

- w środy – od godziny 7.00 do godziny 15.00,

- w czwartki – od godziny 7.00 do godziny 15.00,

- w piątki – od godziny 7.00 do godziny 15.00.

czwartek, 28 lipca 2016 roku

Rozwój terenów inwestycyjnych w Gminie Police w głównej mierze uzależniony jest od poprawy ich dostępności. W związku z powyższym konieczne jest podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Police poprzez tworzenie korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej na terenach strefy przemysłowej. Cel ten został osiągnięty poprzez przebudowę drogi w ulicy Kuźnickiej w Policach. Zapewniono łatwiejszy dostęp komunikacyjny do terenów inwestycyjnych w Gminie Police oraz poprawiono warunki prowadzenia działalności i rozwoju przedsiębiorstw zlokalizowanych na tym terenie.

W ramach projektu przebudowano 865 mb drogi. Inwestycja zakończyła się 31 grudnia 2014 r. Przebudowę dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego 2007 – 2013 kwotą 732 857,49 zł. Całkowite wydatki wyniosły 1 465 714,99 zł.

środa, 5 sierpnia 2015 roku

wtorek, 4 sierpnia 2015 roku

W związku z wystawą Grand Press Photo 2015, która zagości w szczecińskiej Galerii Kaskada, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz magazyn „Press” zapraszają do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają zaproszenia do Filharmonii w Szczecinie na warsztaty prowadzone przez Maksymiliana Rigamontiego, doświadczonego fotoreportera, kilkukrotnego laureata Grand Press Photo, autora Zdjęcia Roku 2012. Warsztaty łączące teorię z praktyką będą nie tylko możliwością zdobycia nowych umiejętności, ale też okazją do oceny już posiadanych. Albowiem autorzy najlepszych fotografii powstałych w trakcie warsztatów otrzymają vouchery o wartości 2000 i 500 zł.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie:

http://www.grandpressphoto.pl/

Termin nadsyłania prac mija 5 sierpnia br.

poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku

W lipcu w naszej gminie gościła 34-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. To uczniowie Noworozdolskiego  Kompleksu Edukacyjnego LIDER w Nowym Rozdole, z którym współpracuje  Gimnazjum nr 3 w Policach. Uczniowie wraz z dwiema opiekunkami przyjechali na zaproszenie  Burmistrza Polic, Władysława Diakuna. Celem wizyty było wzajemne poznawanie kultur, ale przede wszystkim – umożliwienie ukraińskim nastolatkom odpoczynku od wojennej atmosfery w ich kraju.

poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku

Informacje o spotkaniu:

Fundusze Europejskie to temat bardzo często podejmowany przez media. Na podstawie spotów reklamowych, programów telewizyjnych można odnieść wrażenie, że aplikowanie o nie, to sprawa bardzo prosta. Z drugiej jednak strony słychać głosy tych, którzy o środki ubiegali się, a podobno za sprawą źle postawionego przecinka wsparcia nie otrzymali. W całym tym zamieszaniu swoją szansę odnalazły nieuczciwe osoby, które za „drobną opłatą” proponują pomoc w zdobyciu funduszy europejskich. Niestety, często pomoc ta kończy się tylko… drobną opłatą. Zdając sobie sprawę z konieczności przekazywania społeczeństwu podstawowych informacji o funduszach europejskich, przygotowaliśmy cykl spotkań pn. „Fundusze Europejskie (nie) dla laików”. Podczas nich specjaliści Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich podzielą się z Państwem kilkuletnim doświadczeniem. Na podstawie tysięcy przeprowadzonych konsultacji, w bardzo czytelny sposób przekażą informacje, które uchronią Państwa przed nieuczciwymi praktykami i przede wszystkim wskażą jakie są realne źródła wsparcia, i jak ich szukać.

Termin: 10 sierpnia 2015 r. w godzinach od 11:00 do 14:00

Miejsce spotkania: Starostwo Powiatowe w Policach, Sala konferencyjna – pokój 203, ul. Tanowska 8, 72-010 Police

piątek, 31 lipca 2015 roku