Aktualności

17 kwietnia zakończył się drugi etap Drugiej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Olka Doby - około godziny 23:20 UT Olek  wpłynął do Port Canaveral w Centrum Lotów Kosmicznych na Florydzie. Po raz drugi przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Wypłynął z Europy (Lizbony) - swoją podróż zakończył na Florydzie (Ameryka Północna).

Brawo Panie Olku ! Police czekają na Pana !

piątek, 18 kwietnia 2014 roku

W dniach 12 i 13 kwietnia 2014 roku w Policach odbyły się polsko-niemieckie targi, zrealizowane przez Gminę Police w ramach projektu "Wspieranie polsko-niemieckiej transgranicznej gospodarki poprzez działania społeczno-kulturalne", dofinansowanego z Unii Europejskiej. Impreza odbyła się w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Udział wzięło 63 wystawców z Polski i Niemiec. Otwarcia uroczyście dokonał burmistrz Polic Władysław Diakun.

środa, 16 kwietnia 2014 roku
Z roboczą wizytą do Polic przyjechał dr Arthur König, Nadburmistrz Miasta Uniwersyteckiego i Hanzeatyckiego Greifswald. Spotkał się z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem.  Celem wizyty było omówienie  stanu  realizacji wspólnego projektu, w ramach którego prowadzone są inwestycje w Greifswaldzie i rozbudowywany jest kompleks turystyczny w Trzebieży.  Prace dobiegają końca. Oficjalne otwarcie kompleksu w Trzebieży planowane jest na tegoroczne wakacje.
środa, 16 kwietnia 2014 roku
Po raz drugi w Policach-Jasienicy zostało wystawione widowisko Misterium Męki Pańskiej w reżyserii Marioli Skrobani, według scenariusza Artura Piotrowskiego. W roli głównej wystąpił Zbigniew Kotula.  Podobnie, jak rok temu – inscenizacja została zorganizowana na tle ruin po-augustiańskiego klasztoru, w sąsiedztwie kościoła.  W role postaci sprzed dwóch tysięcy lat wcielili się mieszkańcy Jasienicy , Polic i innych, pobliskich miejscowości. Aktorzy-amatorzy stworzyli wyjątkowy klimat, przenosząc publiczność w czasy Jezusa Chrystusa.  Widowisko obejrzeli między innymi Metropolita Szczecińsko-Kamieński ks. abp Andrzej Dzięga, Honorowy Obywatel Polic ks. Prałat Jan Kazieczko i burmistrz Polic Władysław Diakun. Misterium zostało zorganizowane przez Parafię p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Jasienicy oraz Zespół Szkół w Jasienicy. Odbyło się w sobotę 12 kwietnia 2014.
środa, 16 kwietnia 2014 roku

PIELGRZYMKA BIEGOWA POLICE-WATYKAN 2014 WYSTARTOWAŁA

 

Pielgrzymka Biegowa Police-Watykan 2014  – wystartowała. We wtorek 15 kwietnia, tuż po godzinie 11:00,  dziesięciu biegaczy, w tym dziewięciu z Polic i jeden z ziemi wadowickiej, rozpoczęło sztafetę do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II. Wyruszyli sprzed figury Błogosławionego Jana Pawła II w Policach. Mają przed sobą dziesięć dni biegu w sztafecie i do pokonania 2,5 tys. km. Będą też kwestować na rzecz ciężko chorej Klementynki Kowalskiej – małej mieszkanki Polic.

wtorek, 15 kwietnia 2014 roku

UWAGA!!

P.U.P. „TRANS-NET” S.A. informuje, że w związku z ustawowo wolnym od pracy

 dniem przypadającym na 21 kwietnia 2014 r. (poniedziałek) cały harmonogram

odbioru odpadów komunalnych z pojemników w tygodniu pomiędzy 21-25 kwietnia

zostaje przesunięty o 1 dzień, tj. odbiór odpadów będzie się odbywał od 22 do 26 kwietnia.

Jednocześnie informujemy, że dnia 1 maja 2014 r. (czwartek) wywóz odpadów komunalnych nie ulegnie zmianie i odbędzie się zgodnie z harmonogramem.
wtorek, 15 kwietnia 2014 roku

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 roku

niedziela, 13 kwietnia 2014 roku