Aktualności

We wtorek 26 sierpnia odbyła się pierwsza po wakacjach sesja Rady Miejskiej w Policach. W sprawozdaniu za okres od poprzedniej sesji, to jest od 24 czerwca 2014r., burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował Radę  m.in. o odwołaniu z zajmowanego stanowiska drugiego Zastępcy Burmistrza Polic Pawła Mirowskiego. Burmistrz dodał, że do końca kadencji nie powoła nowego zastępcy i że Urząd Miejski funkcjonuje bez zakłóceń.

piątek, 29 sierpnia 2014 roku

REGULAMIN PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH NA LINII
SAMORZĄDOWEJ, DZIAŁKOWEJ I PLAŻOWEJ

I. Zasady korzystania z przejazdów ulgowych i bezpłatnych oraz wykroczenia taryfowe

1. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów uprawnieni są:
a. posłowie i senatorowie RP za okazaniem odpowiedniego dowodu,
b. radni powiatu i gminy za okazaniem odpowiedniego dokumentu,
c. osoby całkowicie niezdolne do pracy i do samodzielnej egzystencji wraz z opiekunem na podstawie ważnego wypisu z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS oraz osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym (łącznie z wózkami, w których są przewożone) wraz z opiekunem, na podstawie legitymacji wydanej przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności inwalidzi I grupy). Opiekunem osób niepełnosprawnych i dotkniętych inwalidztwem może być osoba, która ukończyła 13 lat, wskazana zostanie przez uprawnionego inwalidę, podróżuje w jego bezpośrednim sąsiedztwie i sprawuje nad nim opiekę podczas podróży,

piątek, 29 sierpnia 2014 roku

"Informujemy, iż od 1 września 2014 r. nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej pomiędzy Policami i Szczecinem

1. Likwidacja linii F - od 1 września nie będzie kursowała linia pośpieszna F. Zadania przewozowe tej linii przejmie linia pośpieszna A

2. Linia pospieszna A kursować będzie w dni robocze w godzinach szczytu na
trasie: Osiedle Bukowe - Plac Rodła - Police Osiedle Chemik co 24 minuty.
Linia obsługiwana będzie przez SPPK oraz SPAD.
Organizowane będą kursy skrócone jako A bis na trasie Osiedle Bukowe - Plac Rodła.

piątek, 29 sierpnia 2014 roku

6 września br. w godz. od 14 do 17 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 już po raz ósmy odbędzie się Piknik Organizacji Pozarządowych - Jesteśmy, Działamy. Impreza ma na celu prezentację oraz promocję organizacji pozarządowych działających na terenie oraz na rzecz mieszkańców Gminy Police. W trakcie trwania festynu przewidziane są atrakcje dla mieszkańców, konkursy z nagrodami, występy zespołów wokalnych oraz tanecznych.
czwartek, 28 sierpnia 2014 roku

Zaproszenie na spotkanie

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizowane wspólnie przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego oraz Pracownię Pozarządową poświęcone współpracy organizacji pozarządowych i samorządu na terenie powiatu potickiego. Na spotkanie zaprosiliśmy lokalne organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli administracji.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku

Szanowni Państwo

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym przez nasz Zarząd konkursie fotograficznym pn. „Woda - samo życie". Celem nadrzędnym tego przedsięwzięcia jest edukacja młodego pokolenia i zaszczepienie w nich szacunku do tak niezbędnego dla nas zasobu jakim jest woda.

Woda, bezcenny dar. Towarzyszy każdej chwili naszego życia od samego jego początku. Korzystamy z niej w domu, w przedszkolu, w szkole i pracy. Cieszymy się jej urokiem, spędzając wakacje nad morzem, jeziorem czy rzeką. Woda jest też istotnym czynnikiem rozwoju przemysłu, rolnictwa i transportu. Bezwarunkowo musimy również pamiętać o równoprawnym człowiekowi użytkowniku wód, jakim jest cała otaczająca nas przyroda. Wiele organizmów żywych (roślin i zwierząt) jest w sposób pośredni lub bezpośredni zależnych od wody, a to w jakim stanie są nasze wody odbija się również na nich.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku

„Firma Mota-Engil Central Europe S.A. ma przyjemność zaprosić mieszkańców Szczecina oraz gminy Police dnia 30 sierpnia 2014 roku na swoje stoisko informacyjne zlokalizowane podczas Jarmarku Augustiańskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz Gminę Police. Jarmark odbędzie się 30 sierpnia br. w godzinach 13:00-19:00, w ruinach klasztoru w Jasienicy. 

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 roku