Aleksander Doba – pogromca Bajkału

Jako pierwszy Polak w historii – Aleksander Doba opłynął samotnie w kajaku największe jezioro świata,  Bajkał, zwany też „Morzem Syberyjskim”.  W ekstremalnie trudnych warunkach słynny policki kajakarz pokonał 2 tys. km linii brzegowej. Wyprawa trwała 41 dni.
Aleksander Doba samotnie opłynął  Bałtyk i zdobył  koło podbiegunowego północne. Bajkał to jego kolejny spektakularny sukces. Te wielkie wyprawy to zwieńczenie niezliczonych spływów kajakowych, w jakich uczestniczył. Pokonywał rzeki górskie zdobywając mistrzowskie tytuły. Ale to, co pociąga go najbardziej, to ekstremalnie trudne, samotne wyprawy.

Zdobywanie Bajkału to wyjątkowo barwna i dramatyczna historia. Olek przyłączył się do globtroterów z Klubu Podróżników „Arsoba Travel”, który patronował tej wyprawie. Na stronach internetowych klubu można zapoznać się ze szczegółami podróży.
Aleksander Doba powrócił z Syberii w poniedziałek 24.sierpnia. Wśród witających go osób  był burmistrz Polic Władysław Diakun, który darzy wielkim szacunkiem słynnego polickiego kajakarza.

środa, 26 sierpnia 2009 roku