Pielgrzymka Biegowa Police – Watykan 2014

Miesiąc przed startem Pielgrzymki Biegowej Police-Watykan 2014, podczas konferencji prasowej w Miejskim Ośrodku Kultury,  organizatorzy poinformowali dziennikarzy o szczegółach tego przedsięwzięcia. Na pytania odpowiadali  ks. Kan. Waldemar Gasztkowski, proboszcz parafii p.w. św. Kazimierza w Policach, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA , Rafał Kuźmiczonek ,  burmistrz Polic Władysław Diakun, kierownik Pielgrzymki i główny organizator Wiesław Kotarski oraz biegacze.  Obecny był także ojciec małej policzanki, Klementynki Kowalskiej, pan Sebastian, który wyraził ogromną wdzięczność za każdą formę wsparcia dla chorej córeczki. Klementynka wymaga przeszczepu serca. Na to potrzeba dużych środków finansowych. Dlatego biegacze – w ramach zbiórki publicznej – będą podczas biegu zbierać pieniądze na ten cel.

Pomagamy Klementynce

 

Będzie to już druga pielgrzymka biegowa z Polic do Watykanu. Pierwsza miała miejsce w 2000 roku i była związana z 80 rocznicą urodzin Papieża Jana Pawła II. W tym roku celem jest podkreślenie obecności Gminy Police podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA i Gminę Police. Duchową opiekę sprawuje Parafia p.w. św. Kazimierza Królewicza w Policach.

Biegacze wystartują 15 kwietnia. Tego dnia, o godz. 9.00 w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza w Policach zostanie odprawiona msza święta w intencji pielgrzymów. Następnie zostaną złożone kwiaty przed figurą Bł. Jana Pawła II i stąd – o godzinie 11.00, biegacze wystartują do Watykanu. Będą mieli do pokonania 2,5 tys. km przez Polskę, Czechy, Austrię i Włochy. Pobiegną w sztafecie: jeden biegacz i jeden rowerzysta. Biegaczy jest dziesięciu, więc każdy w sumie pokona ok. 250 km. Grupa biegnących pielgrzymów to dziewięciu policzan i jeden mieszkaniec ziemi wadowickiej.

Kanonizacja Papieża Polaka odbędzie się w Watykanie 27 kwietnia 2014 roku.

Lista uczestników Pielgrzymki Biegowej Police-Watykan 2014:

BIEGACZE:

Jacek Langiewicz – Police

Wiesław Kotarski - Police 

Krzysztof Pokrzywiński – Police

Stanisław Orlicki – Tychy

Tadeusz Skalski – Police

Tomasz Łużyński – Police

Edward Fudro – Police

Dariusz Saniewski – Police

Wojciech Dybiżbański – Police

Zbigniew Pokrzywiński – Police

ORGANIZATORZY:

Wiesław Kotarski – główny organizator, kierownik Pielgrzymki  - Police

Jerzy Ochota – Police

Andrzej Rogowski – (organizator na miejscu) – Police

Zbigniew Andrzejewski –Police

Piotr Łada – Police

KIEROWCY:

Bartosz Nowak – Police

Wojciech Bobrowski – Police

RATOWNICY:

Edward Wachowski – Police

Rafał Wierzbicki – Szczecin

Dokładna trasa 

piątek, 4 kwietnia 2014 roku