MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W JASIENICY

Z ogromnym zaangażowaniem parafia p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła  oraz Zespół Szkół nr 2 w Policach –Jasienicy, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach,  przygotowały  niezwykłą inscenizację Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „Pozostała Twoja tajemnica”. Autorem scenariusza i reżyserem była pani Mariola Skrobania, polonistka Zespołu Szkół nr 2 w Policach-Jasienicy.

Przedsięwzięcie zorganizowano z ogromnym rozmachem. Widowisko odbyło się w Niedzielę Palmową, 24 marca 2013r.,  tuż po zachodzie słońca. Tłem dla scenografii były ruiny klasztoru i kościół w Jasienicy. Wszystko odbyło się pod gołym niebem. Wystąpiło około stu aktorów i statystów: dzieci, młodzież i dorośli. Wśród nich – przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. Wśród widzów – między innymi burmistrz Polic Władysław Diakun i inni przedstawiciele samorządu. Mimo mrozu – organizacja przebiegła sprawnie. Organizatorzy najbardziej obawiali się deszczu. Na szczęście – nie padało.

Było to pierwsze takie wydarzenie w Policach.  W kosztach przedsięwzięcia partycypowała m.in. Gmina Police.  Burmistrz Polic  Władysław Diakun był jednym z patronów honorowych.

 

czwartek, 4 kwietnia 2013 roku