FERIE Z OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach zorganizował ferie dla dzieci i młodzieży z gminy Police. Przyłączyli się rówieśnicy z Niemiec. Wspólnie został zrealizowany projekt pn. „Lato w środku zimy. Polsko-niemieckie spotkania sportowe”. Atmosfera była gorąca i okazji do wspomnień wakacyjnych przeżyć było wiele. Zajęcia odbyły się w dniach 7 – 10 lutego 2013 roku, w hali sportowej OSiR, na kręgielni i na pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Czwartek 7 luty 2013 „Trening z gwiazdą piłki nożnej”

O godzinie 10.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Siedleckiej 2B oficjalnie zainicjowano szereg sportowych zmagań zaplanowanych w ramach projektu „Lato w środku zimy. Polsko-niemieckie spotkania sportowe”. Imprezę otworzył Wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego – Jan Bednarek oraz medalista olimpijski Henryk Wawrowski. Młodzi uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali treningu przeprowadzonego przez reprezentanta Polski w piłce nożnej – Macieja Stolarczyka. Wspólnie z trenerem orlików młodszych Pogoni Szczecin – Tomaszem Bieleckim, Maciej Stolarczyk przygotował wyczerpujący trening. Po sportowych zmaganiach dzieci otrzymały ciepły posiłek i wspólnie ze swoim idolem omawiały techniczne szczegóły swojej gry.

Piątek 8 luty 2013 „Transgraniczny turniej gry w kręgle”

W piątkowy poranek w polickiej kręgielni rozegrany został turniej gry w kręgle. Emocje związane z zawodami przerosły oczekiwania organizatorów. Na podium stanęli niemieccy uczestnicy turnieju – Patryk Wegner (I miejsce), Marcin Lange (II miejsce) oraz Florian Bötcher (III miejsce), pozostali zawodnicy otrzymali drobne upominki. Po zakończonych zmaganiach na torach wszyscy uczestnicy integrowali się przy wspólnym posiłku.

Sobota 9 luty 2013 „Polsko-niemieckie zawody pływackie”

W sobotę od godziny 10.00 Pływalnia Zespołu Szkół w Policach zamieniła się w arenę zmagań polsko-niemieckich zawodników. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: styl grzbietowy, styl dowolny oraz sztafeta. Następnie organizatorzy przeprowadzili rozgrywki Waterpolo, w których udział wzięli wszyscy uczestnicy.

Niedziela 10 luty 2013 „Polsko-niemiecki turniej piłki nożnej”

Ostatni dzień wspólnych sportowych zabaw rozpoczął polsko-niemiecki turniej piłki nożnej, w którym udział wzięło dziesięć drużyn roczników 2002/2003. Trzy zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz upominkami. Ponadto wyłoniono najlepszego zawodnika (Wasilewski Dawid), bramkarza (Leon Tews) oraz króla strzelców (Kuriata Mateusz).

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z Funduszu Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania.

piątek, 15 lutego 2013 roku