Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Policach wybrano nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącą. Nowym przewodniczącym został dotychczasowy wiceprzewodniczący – Andrzej Rogowski, natomiast wiceprzewodniczącą wybrano Ilonę Bednarek. W prezydium Rady pozostała Jadwiga Molenda.

Decyzją Burmistrza Polic Władysława Diakuna w wejściu do Urzędu Miejskiego w Policach zostało ustawione zdjęcie upamiętniające wybitnego podróżnika, honorowego obywatela Gminy Police, mieszkańca Polic - Aleksandra Dobę. Zasłynął przepłynięciem trzy razy oceanu kajakiem. Opłynął jezioro Bajkał, miał na swoim koncie niezliczone wyczyny z pogranicza sportu ekstremalnego i turystyki.

22 lutego zmarł Aleksander Doba, kajakarz i podróżnik, honorowy obywatel gminy Police.

Panie przewodniczący, Panie i Panowie Radni, zaproszeni goście, szanowni Państwo.

Z głębokim żalem informuję, że 22 lutego zmarł Aleksander Doba - Honorowy Obywatel Gminy Police. Olek Doba był nie tylko znanym i lubianym kajakarzem, podróżnikiem, ale przede wszystkim przyjacielem Polic.

Jako kajakarz w ekstremalnych wyprawach zdobył wszystko co było możliwe do zdobycia. Zmarł jak podróżnik, spełniając swoje kolejne marzenie, zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro.

Burmistrz Polic Władysław Diakun, wraz z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, a także przedstawicielami Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Policach spotkał się z poszkodowanymi w wyniku pożaru do jakiego doszło 13 lutego w Uniemyślu.