Żyjemy w nowej trudnej rzeczywistości spowodowanej przez pandemię. Każdy pracownik socjalny, bezpośrednio wspierający osoby chore i starsze, jest na pierwszej linii walki z epidemią, Podczas Waszej pracy znajdujecie się w różnych sytuacjach i narażacie swoje zdrowie, pomimo to dalej niesiecie pomoc.

W tym roku święto to obchodzimy zupełnie inaczej, niż byśmy sobie mogli życzyć.  Żyjemy w nowej, trudnej rzeczywistości. Pomagamy mieszkańcom, codziennie narażając siebie i swoich bliskich poprzez kontakty z osobami, które w różny sposób podchodzą do ograniczeń i nakazów. Obok medyków i służb mundurowych, to pracownicy pomocy społecznej stoją na pierwszej linii walki z pandemią.

Jesteś na obowiązkowej kwarantannie domowej? Pobierz i zainstaluj w swoim telefonie aplikację rządową. Aplikacja to nie tylko pomoc dla służb, które odpowiadają za kontrolę odbywania kwarantanny, ale i spora pomoc także dla jej użytkowników.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo Ochotnicze Straże Pożarne.

Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl wraz z partnerem akcji: Fundacją PZU serdecznie zapraszają mieszkańców województwa zachodniopomorskiego do udziału w grupach wsparcia online w celu zadbania o kondycję psychiczną i ogólne samopoczucie. Możliwe jest również przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa i konsultacji psychologicznych.