Deklaracja dostępności
Urząd Miejski w Policach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.police.pl strony Urzędu Miejskiego w Policach
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Marcin Kowalik, adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 914311814, można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności do Pani Kamili Zawadzkiej pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Urząd Miejski w Policach, ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police
Do budynku prowadzą dwa wejścia - główne bezpośrednio z poziomu terenu i boczne dostępne przez rampę. Przy wejściu głównym znajduje się kancelaria w której może zostać udzielona szczegółowa informacja o kierunku dojścia do wskazanego pomieszczenia urzędu bądź przekazana informacja do pracowników urzędu o konieczności podejścia do kancelarii w celu obsłużenia osoby niepełnosprawnej bądź wskazania właściwego wydziału i pomieszczenia w zależności od wnoszonej przez tę osobę sprawy. Jest także zapewniona możliwość wyrażenia sprawy i złożenia wniosku drogą pisemną i za pośrednictwem poczty elektronicznej dla osób z niepełnosprawnością komunikowania się werbalnego.
Winda zapewniająca dostęp do wszystkich użytkowych kondygnacji znajduje się przy wejściu bocznym, a dostęp do niej nie jest ograniczony. Przy wejściach do budynku i w obrębie klatki schodowej umieszczone jest na poziomie posadzki oznakowanie barwne wypukłe ułatwiające orientację dla osób z niepełnosprawnością wzroku. W windzie zainstalowany jest komunikator głosowy informujący o położeniu windy, a dla osób z niepełnosprawnością słuchu przystosowany jest wyświetlacz przy wejściu do windy i w jej kabinie.
Przed budynkiem wyznaczone są dwa stanowiska postojowe przeznaczone dla samochodów osobowych osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można bez ograniczeń wejść z psem asystującym i przewodnikiem.
W budynku nie ma toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, w kancelarii Urzędu znajduje się przenośna pętla indukcyjna dla osób z niepełnosprawnością słuchu, nie ma oznaczeń naściennych informacyjnych ikonograficznych wypukłych i kontrastowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu w Urzędzie po uprzednim zgłoszeniu.
Wydziały Urzędu Miejskiego w Policach - budynek przy ul. Bankowej 18, 72-010 Police
W budynku ulokowana jest jedynie część wydziałów Urzędu Miejskiego w Policach i nie ma odrębnej kancelarii lub biura podawczego, a wszystkie wnioski i sprawy kierowane do tych wydziałów, składane są w kancelarii budynku głównego Urzędu Miejskiego w Policach.
Do budynku prowadzi jedno wejście dostępne schodami zewnętrznymi i rampą dostosowaną dla osób z niepełnosprawnością ruchową; dla tych osób dostępny jest tylko korytarz wejściowy i pomieszczenia na parterze.
Przed budynkiem wyznaczone jest stanowisko postojowe przeznaczone dla samochodów osobowych osób niepełnosprawnych .
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można bez ograniczeń wejść z psem asystującym i przewodnikiem.
W budynku nie ma toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie ma pętli indukcyjnych dla osób z niepełnosprawnością słuchu, nie ma oznaczeń naściennych informacyjnych ikonograficznych wypukłych i kontrastowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku, nie ma też oznakowania ruchu na poziomie posadzki, ani komunikatorów świetlnych i głosowych. Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu w Urzędzie po uprzednim zgłoszeniu.
Urząd Stanu Cywilnego - budynek przy Placu Bolesława Chrobrego 8 w Policach
W budynku ulokowany jest Urząd Stanu Cywilnego w Policach na parterze i piętrze budynku -
kancelaria / biuro podawcze urzędu usytuowane jest na piętrze.
Do budynku prowadzi jedno wejście dostępne schodami zewnętrznymi i rampą dostosowaną
dla osób z niepełnosprawnością ruchową; dla tych osób dostępny jest tylko korytarz
wejściowy i pomieszczenia na parterze.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można bez ograniczeń wejść z psem asystującym i przewodnikiem. Jest także zapewniona możliwość wyrażenia sprawy i złożenia wniosku drogą pisemną i za pośrednictwem poczty elektronicznej dla osób z niepełnosprawnością komunikowania się werbalnego.
W budynku nie ma toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie ma pętli indukcyjnych dla osób z niepełnosprawnością słuchu, nie ma oznaczeń naściennych informacyjnych ikonograficznych wypukłych i kontrastowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku, nie ma też oznakowania ruchu na poziomie posadzki, ani komunikatorów świetlnych i głosowych. Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu w Urzędzie po uprzednim zgłoszeniu.
Informacja
o możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego
przy załatwianiu spraw w Urzędzie Miejskim w Policach
Na mocy ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tekst jednolity: Dz. U. z 2017 roku, poz. 1824) osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się zwana dalej „osobą uprawnioną” ma prawo do:
Kontaktu z urzędem za pośrednictwem narzędzi komunikacji poprzez:
⦁ pocztę elektroniczną: ⦁ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
⦁ elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP: /9s49g1knlz/skrytka
⦁ faksem na nr: 91 431 18 32
Skorzystania z usług tłumacza języka migowego:
Osoby, które chcą skorzystać z pośrednictwa tłumacza, zobowiązane są do zgłoszenia tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie Miejskim
Zgłoszenie można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu, złożyć w Kancelarii Urzędu lub poprzez inną osobę telefonicznie.
Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 roku, poz. 511 z późn. zm.).
Wniosek o zapewnienie tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika:
Wniosek o zapewnienie tłumacza języka migowego
Raport o stanie zapewniania dostępności
Informacja o możliwości złożenia wniosku o zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
Zgodnie z art. 29 i 30 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062), osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej "wnioskiem o zapewnienie dostępności". Wniosek o zapewnienie dostępności jest wnoszony do podmiotu publicznego, z którego działalnością jest związane żądanie zapewnienia dostępności zawarte we wniosku.
Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:
1. dane kontaktowe wnioskodawcy;
2. wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym;
3. wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
4. wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy;
Podmiot publiczny realizuje zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku bez zbędnej zwłoki nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot powiadamia wnioskodawcę o przyczynach opóźnienia i wskazuje nowy termin nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku o zapewnienie dostępności.
Gdy zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, podmiot publiczny niezwłocznie zawiadamia wnioskodawcę o braku możliwości zapewnienia dostępności i zapewnia dostęp alternatywny.
Wnioski o zapewnienie dostępności można składać w następujący sposób:
drogą pocztową na adres: Urząd Miejski w Policach, ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police
drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub skrzynkę podawczą ePUAP: /9s49g1knlz/skrytka.